„Začlenění společnosti Škoda Power do rodiny skupiny Doosan znamená impuls k dalšímu rozvíjení našich vztahů v Evropě. Jsme přesvědčeni, že touto transakcí se spojí to nejlepší z obou společností. Výsledkem bude rozšířený sortiment produktů a posílení technických možností,“ uvedl prezident a generální ředitel korejské firmy Geewon Park. Hodnota obchodu je zhruba jedenáct a půl miliardy korun.

Škoda Power si ponechá hlavní provozní základnu v České republice a zachová si i značku Škoda. Výroba v Plzni zůstává a zaměstnanců, kteří zde pracují, by se změna vlastníka dotknout neměla. Do budoucna se tu navíc plánuje zřízení vývojového centra pro turbíny.

Skupina Doosan akvizicí získala práva k přístupu k zásadním technologiím výroby turbín a rozšiřuje tak své portfolio. „Výrazně tak vzroste konkurenceschopnost skupiny v oboru zařízení pro elektrárny a rozšíří se jí obchodní příležitosti na nových a rozvíjejících se trzích,“ upřesňuje Park.

S pomocí své nové firmy hodlá Doosan zvyšovat obrat v oboru turbogenerátorů a chce se na celosvětovém trhu turbín stát jedním z předních dodavatelů. V souvislosti s tím byla zahájena práce na několika společných projektech včetně dodávky zásadních materiálů a součástí, i na řadě konkrétních projektů v oblasti výzkumu a vývoje.

Pod firmou Škoda Holding, která Power Korejcům prodala, tak v Plzni zůstává pouze výrobce kolejových vozidel Škoda Transportation a výrobce trolejbusů Škoda Electric.