Ekonomický náměstek primátora Vladimír Duchek (Pravá volba) připomněl až půlmiliardový propad daňových příjmů, kterému musí městská kasa čelit v souvislosti s ekonomickou a finanční krizí. „Nejsme schopni vyrovnat jej jen úspornými opatřeními, ale také předpokládaným prodejem majetku, který město nutně nepotřebuje,“ prohlásil Duchek s tím, že jde například o některé nemovitosti. Za důležitý považuje náměstek naopak strategický majetek města, například vodohospodářskou infrastrukturu nebo teplárnu, ze které by se podle něj neměly vysávat peníze.

Část opozice s ním však nesouhlasí. Právě bohatým městským společnostem, konkrétně teplárně, by si prý radnice měla říci o peníze v době, kdy pociťuje nedostatek. „Pro překlenutí špatných časů by se tu 100 milionů korun jistě našlo. Vy jste se vydali cestou nejmenšího odporu. Ořezali jste investice a v době krize, kdy cena nemovitostí klesla, je nevýhodně prodáváte,“ oponoval Miloslav Šimák (ČSSD). Sociální demokrat Milan Chovanec připomněl, že ceny nemovitostí klesly zhruba o 30 procent a prodej domů je teď každopádně nevýhodný.

Podle Duchka je současná finanční situace města i přes krizi nebývale dobrá. Náměstek tvrdí, že v hojných časech Plzeň zbytečně neutrácela a nashromážděné finanční rezervy se jí teď velmi hodí. Prodej nemovitostí nevidí tragicky. Město se zbaví například dvou budov plzeňských gymnázií za přibližně 100 milionů korun, jež si odkoupí Plzeňský kraj, a peníze pak město použije na stavbu nového divadla. Další příjem má městu zajistit i prodej 13 domů, kde je město spolupodílníkem. „Nižší ceny v době krize by neměly výnosy ovlivňovat. Všechny prodeje půjdou formou soutěže,“ míní Duchek.