Výrobní závod Panasonic AVC Networks Czech oslavil 1. září již dvacáté výročí od položení základního kamene. Společnost, která se specializuje na výrobu televizorů a video výrobků japonské značky, se před dvaceti lety stala prvním investorem v nově vznikající průmyslové zóně Borská pole. 

„Společnost Panasonic AVC Networks Czech patří k největším zaměstnavatelům v Plzni a její příchod do západočeské metropole odstartoval vznik a následný růst průmyslové zóny Borská pole. Závod japonské společnosti naše město zviditelnil a přitáhl pozornost dalších zahraničních investorů. I díky tomu se městský industriální park stal úspěšně zrealizovanou průmyslovou zónou v České republice," uvedl primátor města Martin Zrzavecký.

"Město Plzeň oceňuje i společenskou odpovědnost firmy, Panasonic se podílí na zlepšování zdejšího prostředí, na podpoře vědy a výzkumu a v neposlední řadě také zaměstnává významný počet Plzeňanů a obyvatel našeho regionu," dodal primátor, který se se svými náměstky Pavlem Kotasem, Pavlem Šindelářem a Petrem Náhlíkem slavnostní chvíle zúčastnil.

Podle ředitele závodu Yasunari Anana hrál výrobní podnik v Plzni významnou roli v globální strategii společnosti. „Důkazem je neustálý rozvoj továrny, jejíž předností je ideální poloha v rámci Evropy, ekonomicko-politická stabilita České republiky, dostupnost kvalifikovaných zaměstnanců i kvalitní dopravní infrastruktura, kterou město a kraj zajišťují," řekl Yasunari Anan, jenž společně s hosty zasadil v areálu pamětní strom.