Zavřené zůstanou nadále například bazény, fitness centra, restaurační zařízení a ubytovací služby. Svoji provozovnu bude moci po několika měsících v pondělí otevřít Pavel Dvořák, který má v Plzni Na Belánce opravnu obuvi Šupito.

Na otevření už se Dvořák moc těší. "Těžko ale říct, na jak dlouho budeme tentokrát otevření. Snad nařízení vláda zase nezmění a zase nás hned nezavřou," doufá Dvořák.

Lidé už podle něj volají a zajímají se, jestli skutečně otevřou. Zdražovat ceny služeb Dvořák nehodlá. "Zjišťují a ptají se, jestli budu od pondělí fungovat. Zvyšovat ceny zatím neplánuji. Ale uvidím, jak to bude dál, jestli budou například narůstat ceny materiálu, dodavatelských služeb a podobně," uvádí dále.

Řemeslo provozuje Na Belánce v městských prostorech. Platbu nájemného si mohl proto odložit. „Město nám určitě hodně pomohlo tím, že jsme mohli zažádat o odklad nájemného a odložit tak některé splátky," dodal Dvořák, který ale musí i v době uzavření platit ostatní výdaje jako elektřinu, plyn a další.