V průběhu příštích pěti let dodá do této metropole nízkopodlažní kloubové trolejbusy typu Škoda 27 Tr v celkové hodnotě až 2,6 mld. Kč. Součástí smlouvy je též možnost uplatnění opce na dalších 38 trolejbusů.

„V posledních několika týdnech podepsala Škoda Electric již třetí významný exportní kontrakt na trolejbusy. Celkem tyto tři exportní projekty činí 4,4 miliardy korun. Do bulharského hlavního města Sofie míří 50 nových trolejbusů za téměř 700 milionů a do Bratislavy 80 vozidel za 1,1 miliardy korun. Zakázka pro Rigu je ale výjimečná tím, že se jedná o náš zatím největší kontrakt v novodobé historii," upozornil Jaromír Šilhánek, generální ředitel Škody Electric.

První trolejbusy budou do Rigy dodány už v průběhu příštího roku. „Vozidla budou vybavena pomocným diesel-agregátorem určeným pro jízdu i mimo trakční vedení," doplnil Karel Majer, ředitel divize Trolejbusy ŠE.

Rižský dopravní podnik dnes provozuje devatenáct trolejbusových linek a ročně převeze 45 miliónů cestujících. Ve vozovém parku má již 267 trolejbusů. Do Rigy byly škodovácké trolejbusy dodány už v roce 1955. Současná zakázka navazuje na 150 nízkopodlažních trolejbusů Škoda 24 Tr za zhruba 1,5 miliardy korun, které Riga odebrala v letech 2007-2009. Mimo trolejbusů zde jezdí i škodovácké nízkopodlažní tramvaje ForCity.