Podniká od počátku 90. let. Začínala s prodejem autodílů, pokračovala s autodoplňky, pak provozovala solárium a letos, jak sama říká, se začal živit rukama. Založila si studio přístrojové medicinální neboli suché pedikúry. Za první dva měsíce se někteří z klientů už začali do studia k ošetření nohou vracet.

„S autodoplňky jsem skončila v roce 2000, když stejný sortiment začaly nabízet OBI, Baumax a další. Solárium byla dobrá volba. Zákazníků bylo dost. Když jsem ale splatila leasingy na přístroje, začaly se rekonstruovat sady Pětatřicátníků, kde jsme byli,“ popisuje podnikatelská léta Fialová. Zákazníci se k ní pak těžko přes staveniště dostávali. „Po rekonstrukci už ale v centru vznikla další čtyři solárka a klientela se vrátila jen z části. Solárium jsem prodala a začala vymýšlet, kam se vrhnout dál,“ vypráví dál Fialová.

Prý by ji kategoricky nevadilo být zaměstnankyní. „Ne vždy se ale povedou vztahy, takže jsem o tom nikdy moc nepřemýšlela. Navíc začít v novém oboru mi nikdy nepřipadalo těžké. Vlastně jsem se nikdy nesetkala ani s tím, že by mi dělaly překážky úřady a podobně,“ říká dále.

V novém oboru prý našla zalíbení. Není prý jen o zkrášlování nohou, ale také o zdravotní pomoci, například s kuřími oky, mozoly, otlaky, a dokonce zarůstajícími nehty. „Objevila jsem v sobě sociální cítění. Baví mě, když někdo odchází s úlevou, a neštítím se ani starých a ošklivých nohou,“ mluví o své práci, kvůli které se i dost zadlužila. Odborné vzdělání i vybavení studia ji prý vyšlo na statisíce.

Zákazníci ale postupně chodí. Jedná se o starší ženy i mladé dívky. „Radost mám, že začínají docházet i muži,“ doplňuje Fialová. Své studio má v centru Plzně, ale mimo frekventovaná místa. To jí ale nevadí. „Dobrý podnikatel není ten, kdo získá zákazníky na Václaváku, ale ten, za kterým se sjíždí klientela i z okolí několika kilometrů, a toho bych chtěla dosáhnout,“ dodává podnikatelka.