„Krámek se současným názvem Dobroty U tety je v Klatovech přes dvacet let, já jsem ho odkoupila od manželovy tety před šesti lety a neustále se snažím sortiment zpestřovat. Doba covidu, kdy byl omezen provoz škol a autobusů, byla pro nás opravdu těžkým obdobím. Udrželi nás naštěstí naši stálí zákazníci, kteří nás chodili podporovat. I přes stále rostoucí náklady se snažíme držet stávající ceny, aby byly pro kupující přijatelné,“ řekla majitelka Petra Toušková.

V obchodě je velké množství sypaných káv a čajů a i v této souvislosti dělala covidová doba potíže. „S kávou a čaji byl problém ohledně cen i dovozu, protože se čekalo na dopravu třeba tři měsíce. Než zboží přišlo, tak už byly úplně jiné ceny,“ poznamenala majitelka.

Jde o malý krámek, kde byste čekali spíše základní sortiment, ale když tam vejdete, tak se nestačíte divit. Jde o samou specialitu. „Zákazníci u nás najdou sušené cvrčky, červíky, čokoládu s červíky, zmrzlinu sušenou mrazem, vína z meduňky, z levandule, z ovoce a podobně. Lidé jsou z červů nadšení. Dokonce chodí i rodiče s dětmi a kupují je pro ně. Jsou i různé příchutě, jako limetka s chilli, se smetanou, s rajčaty, s česnekem nebo jen se solí. Máme i sýry sušené mrazem. Dá se říci, že se zaměřujeme na sortiment, který není běžně v obchodech,“ vyjmenovala Toušková jen část toho, za čím tam lidé pravidelně chodí.

To potvrdila i jedna ze zákaznic Tereza Boublíková. „Já sem chodím vždy, když má někdo svátek, narozeniny nebo nějaké výročí. Tady vždy seženu speciální láhev, udělají mi i kytku z peněz, klobás nebo čokolády. Chodím sem ráda, protože tady není nic tuctového a vždy tím potěším.“ Velký frmol byl v krámku také před vysvědčením.

V obchůdku zůstali věrni i původnímu sortimentu, což byly sypané bonbóny a oříšky, ale rozšířili nabídku a na pultech najdete zeleninové chipsy, sušený ananas a jiné ovoce. Mají japonské potraviny, asijské pudingy, mochi koláčky a další. I příznivci hubnutí si přijdou na své. Pro ty mají mletou zelenou kávu s různými příchutěmi. Nabízejí i nyní hojně vyhledávané bezlepkové, dia a veganské potraviny.