Farma Milknatur, která se nachází v Líních kousek za Plzní, se výrobou mléka a mléčných výrobků zabývá dlouhodobě. Jejím hlavním kritériem je, aby produkty, které nabízí, zůstaly takové, jak je připravila příroda. Za své čerstvé mléko Milknatur, z kterého vyrábí i jiné mléčné produkty, si nyní vysloužila ocenění KLASA, které se uděluje Ministerstvem zemědělství České republiky zdravým, čistým a kvalitním potravinám.

Problém naší doby – sterilní potraviny

„Vyrábíme nehomogenizované, šetrně pasterované, přírodní mléko, ve kterém zůstávají živé, tělu prospěšné látky. Ty jsou totiž pro naši a hlavně dětskou imunitu nesmírně důležité," vysvětluje spolumajitel farmy Pavel Šrámek (50).

Zdůrazňuje, že právě šetrná pasterizace na 75 stupňů Celsia po dobu 20 vteřin je nesmírně důležitá. „Díky ní se mléko zbaví potenciálních mikrobiologických organismů a zároveň nezničí důležité živé látky v něm, které jsou pro organismus tak zásadní. Takové mléko posiluje naše zdraví a imunitu," vysvětluje farmář.

Rozdíl mezi zdravým mlékem z farmy a trvanlivými mléky v krabici, je právě v zachování živých kultur. „Na trvanlivém mléku si můžete přečíst, že bylo ošetřeno technologií UHT, což je zkratka anglického Ultra High Temperature, česky tedy „extravysokoteplotní" úprava, odborně sterilizace. Proč anglická zkratka UHT? No přece aby to málokdo rozluštil. Je založená na krátkodobém zahřátí mléka na teplotu kolem 135!!! stupňů Celsia. Extrémně vysoká teplota spolehlivě zabíjí úplně všechny mikroorganismy. Ty špatné i ty dobré, například vitamíny a imunoglobuliny. Potravina je pak sice naprosto bezpečná, ale sterilní, zaplní náš žaludek, ale nepřinese žádnou přidanou hodnotu," míní Šrámek a dodává: „Navíc jsou tato mléka odstředěná, tedy částečně zbavená tuku, na který jsou vázány všechny kvalitní látky jako např. vitaminy. Přírodní tuk je totiž to nejlepší a nejdražší, co v potravině je. A proto čelíme obrovské kampani na nízkotučné potraviny. Jsou totiž levné s velkou marží, a také se po nich nejvíce tloustne, to málokdo ví, místo tuku je tam často levný škrob."

Podle Pavla Šrámka jsou problémem naší doby právě takovéto „mrtvé" trvanlivé potraviny. Stojí totiž za současnými civilizačními chorobami, jako jsou ekzémy, alergie či nedostatečná imunita. „S tím se naši předkové potýkat nemuseli.

Dnes máme všechno bezpečné, hygienicky nezávadné, sterilní, ale náš netrénovaný organismus pak není schopen s žádným problémem bojovat. A netýká se to samozřejmě jen mléka, ale potravin všeobecně."

Spotřeba mléka rapidně klesla

Lidé se v posledních letech k čerstvým farmářským potravinám vracejí. Velké oblibě se těší farmářské trhy i obchody. U většiny spotřebitelů je ale stále na prvním místě cena a právě trvanlivost, sterilita, která jim umožní produkty skladovat po dlouhou dobu. Těmto „ošizeným" produktům cenově ty přírodní z malých farem konkurovat nemohou. „Je na lidech, aby začali kupovat zdravé čerstvé potraviny, ale také používat zdravý selský rozum. Bohužel mediální masáž je obrovská, a ta velí, že mléko by se pít nemělo, že je škodlivé a podobně. Asi pro 0,4 procenta lidí je alergenní, ti ho asi pít nebudou. Stejně tak se celiaci vyhnou pečivu s lepkem a alergici na ořechy burákům. Jinak je ale důvod přestat pít mléko naprosto nelogický. Obzvláště pro děti, pro které je tato surovina nenahraditelná," tvrdí farmář a dodává, že oproti roku 1990 spotřeba mléka rapidně klesla. Zatímco ve zmíněném roce byla 298 litrů na obyvatele za rok, nyní to je pouhých 58 litrů na osobu, i když spotřeba mléčných produktů stoupla.

Místo normálního mléka sušené? Ne.

„Stejně nesmyslné je, že matky po skončení kojení přecházejí na předražené sušené mléko. Přitom to půlkilové balení často až za 400 Kč není nic jiného než v přepočtu asi čtyři litry čerstvého mléka, zbaveného veškerých živých kultur a obohacené o umělé vitamíny a samozřejmě o cukr, ten zvyšuje spotřebu, a tedy prodej. Proto to dětem chutná, ale pak se jim také kazí zuby. Výrobní cenu takového produktu odhaduji do padesáti korun, tak si spočtěte marži," dodává Šrámek a podivuje se nad tím, proč ženy kupují sterilní sušené mléko zbavené vody, aby ji do něj pak při přípravě pokrmu pro své dítě zase zpět přidávaly. Důvod je prý jediný. Obrovská marže výrobců a tím i silná marketingová masáž i prostřednictvím pediatrů a PR blogerů.

„Pro dětský organizmus by právě zdravé čerstvé mléko bylo tou nejlepší náhradou za mateřské, když kojení skončí. A i pro větší děti je určitě mnohem lepší než všechny ty sladké džusy, koly a limonády, plné obrovského množství cukru, které do sebe předškoláci a školáci s oblibou doslova lijí. O mléku kolují i další mýty. Například, že zahleňuje, takový nesmysl. Mléko díky své bílé bílkovině jen stále přítomný hlen v ústech obarví na bílo, toť vše, nic víc, a už výrobci nápojů mají protizbraň jak zvýšit své zisky. Teplé mléko s medem či skořicí se naopak používalo při nachlazení v krku, já i mé děti to praktikujeme dosud, a funguje to," uvádí pověsti na pravou míru Šrámek. „Na naší rodině výrobci nesmyslných „zázračných léků" na nachlazení rozhodně nevydělávají," říká.

Co farma Milknatur nyní nabízí?

„Farma vznikla v roce 1993, z bývalého statku Úlice. Do roku 2010 byla klasickou farmou, prvovýrobou. Pak jsem se do ní zapojil já a spolu s mým strýcem MVDr. Františkem Sikytou jsme rozjeli rodinnou farmu a pustili se i do výroby a prodeje kvalitních čerst- vých mléčných potravin. Naší ideou bylo nabídnout lidem opět kvalitní nešizené produkty a tím přispět ke zdraví našich zákazníků," popisuje začátky výroby Šrámek, který se do farmaření pustil po dvaceti letech působení v mezinárodním obchodě, kde pracoval pro společnosti jako Procter&Gamble, Gillette, Nestlé a další. Od té doby se společnost rozrostla a v Plzni i blízkém okolí nabízí zákazníkům čerstvé, kvalitní mléko z mlékomatů i farmářských obchodů, nově přesvědčil i řetězce jako Globus, Penny Market, Billu a Kaufland, aby nabízely i čerstvé regionální farmářské kvalitní potraviny a nehleděly jen na nízkou cenu a kvalitu. Na výrobcích je i podepsán, aby garantoval kvalitu a původ potraviny.

„Nabízíme zejména mléko v litrovém a půllitrovém balení, které nyní obdrželo ocenění Klasa. Díky šetrné pasterizaci a balení v HDPE, obalech speciálně pro mléko určených, vydrží v lednici asi týden. Dalším produktem, na který jsme pyšní, je nápoj Milknatur Bifidus oceněný značkou Regionální potravina. Je vhodný na posílení střevní mikroflóry, a tedy i po nemoci a antibiotikách," doplňuje Šrámek.

Spolu s Kanadskou partnerskou firmu nabízí i další zdraví prospěšný výrobek, Milknatur Colostrum podporující imunitu. „Jedná se o cucavé tablety s vanilkovou příchutí, které se vyrábí z mleziva – prvního mléka, které kráva produkuje do 12 hodin po porodu. Na rozdíl od normálního mléka, které obsahuje 13 procent sušiny, má toto sušiny až 37 procent a je plné imunoglobulinů pro posílení imunity," vysvětluje farmář. Právě toto první mléko dokáže nastartovat imunitu mláděte.

Ekologie není pro Milknatur jen slovo

V chovu má farma Milknatur asi 240 dojných krav, které denně vyprodukují o něco málo než 6000 litrů mléka. „Sami si denně zpracujeme asi 1500 – 2000 litrů a zbývající syrové mléko prodáváme ke zpracování do české mlékárny Hollandia, jež patří ke špičce ve výrobě jogurtů v ČR a klade velký důraz na kvalitu mléka jí dodávaného. I to je pro nás důkaz kvality našeho mléka. Produkci a zpracování chceme dále zvyšovat, ale kvalita je na prvním místě," dodává k rozvoji farmy Šrámek. Včetně jalovic a telat tvoří zdejší stádo přes čtyři sta kusů skotu.

Milknatur hospodaří ekologicky a k hnojení používá pouze vlastní organická hnojiva z farmy.

Stejně ekologické jsou i obaly jejich produktů. „Používáme recyklovatelné lahve, vyrobené speciálně na mléko, které neobsahují ftaláty – zdraví škodlivá změkčovadla, užívaná v běžných PET lahvích, které se do potravin mohou uvolňovat," vysvětluje farmář.

„Za nejvíc odpovědné chování vůči společnosti vnímám to, že Milknatur vyrábí živé, zdravé potraviny v dobrých obalech a snaží se lidem vysvětlit, že mléko pro děti a mládež vždy bylo, je a bude nezastupitelné," dodává Šrámek na závěr.

Michaela Kunešová