Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Začlenit se

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Plzeňský kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Terapeutická židle pro handicapované děti, Oprava obvodového zdiva na zámku Veselí, Klub Magnet pro děti a mládež a Čistý člověk, větší šance.

Čtvrtým je Středisko křesťanské pomoci Plzeň s projektem Čistý člověk, větší šance. Jeho cílem je provoz hygienického servisu, který v rámci služby Sociální rehabilitace středisko poskytuje osobám bez přístřeší a osobám v krizi. Hygienický servise je otevřen třikrát týdně od 8:00 do 12:00 a každý návštěvník v něm obdrží hygienické potřeby - ručník, sprchový gel, šampon, toaletní papír, holítko a pěnu na holení. Kromě sprchy mohou využít i kuchyňku, kde mají k dispozici rychlovarnou konvici.

„Jsme jedna z mála organizací v Plzni, jež nabízí hygienický servis společně se službou Sociální rehabilitace a pomáhá osobám bez přístřeší se znovu začlenit do společnosti,” říká Tamara Csösz ze Střediska.

ROZHODNĚTE I VY
Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.