Firma Streicher, která sídlí ve Štěnovicích na Plzeňsku a vyvíjí a vyrábí vakuová zařízení pro potravinářský, farmaceutický, polovodičový nebo vesmírný průmysl či oblast vědy a výzkumu, získala v polovině minulého roku prestižní zakázku od Evropské kosmické agentury (ESA). Vůbec poprvé tak vakuová komora z této společnosti zamíří do laboratoří ESA. V dubnu také dodá další vakuovou komoru do laserového výzkumného centra ELI Beamlines v Dolních Břežanech.

„Vesmírný průmysl je jedna z oblastí, pro kterou jsou naše vakuová zařízení určena. Možnosti pracovat pro mezinárodní agenturu ESA si proto velmi vážíme. Jedná se o první projekt, s nímž nás ESA oslovila,“ říká jednatel strojírenské divize Streicher Plzeň Jiří Lopata.

Plzeňská Doosan Škoda Power dodá parní turbínu do elektrárny zpracovávající komunální odpad v okrese Pasco na Floridě.
Doosan Škoda Power pomůže v USA přeměnit komunální odpad na čistou energii

Jedná se o menší šestiúhelníkovou komoru o průměru 45 a výšce 35 cm. „Ačkoliv komory obvykle vyrábíme jako svařované sestavy, tato vznikla vzhledem k požadované malé velikosti obrobením z jednoho kusu nerezové oceli,“ upozorňuje vedoucí oddělení konstrukce Emil Černý. „Na dně komory je umístěn tzv. breadboard. Ten je vyroben z hliníku a připojen na chlazení. Díky systému kanálků, jimiž je protkán, zajišťuje pomocí tekutého dusíku chlazení komory až do -180°C. Zároveň jsme integrovali elektrické topnice schopné vypékání komory až do teploty 200°C,“ vysvětluje Černý. Udržování homogenní teploty uvnitř komory je zajištěno radiačními štíty z nerezové oceli, které zabraňují tomu, aby komora teplo pohlcovala a odváděla ho ven.

Důležitou součástí komory je také vakuová průchodka coldfinger, speciálně vyvinutá pro tento projekt. Jedná se o součástku, jenž bude vysoce podchlazená a jejímž úkolem bude lapat volné částice, které se vypařují z testovaného dílu v průběhu jeho vypékání. Tato kryogenní past tak ochrání stěny komory a vakuový čerpací systém před nežádoucími volnými částicemi. Stejnou ochranu poskytne technologiím, jimiž ESA komoru osadí.

Aby byla do laboratoří ESA komora dodána v požadované čistotě, prošla nejprve mechanickým a následně elektrolytickým leštěním. Při tomto procesu se odebírá kov v podobě atomů, čímž se materiál na mikroskopické úrovni vyhlazuje. Montáž jednotlivých součástí komory probíhá v tzv. čistých prostorách štěnovické firmy, které splňují požadavky ISO6 – ISO8 dle normy EN ISO 14644-1, která specifikuje třídy čistoty ovzduší z hlediska koncentrace částic a také kontaminace chemickými látkami, hlavně pak uhlovodíky.

Společnost Daikin v plzeňském závodě zahájila výrobu nejnovější klimatizace, modelu Zeta S.
V Daikinu začali vyrábět novou klimatizaci Zeta S. Její vývoj zabral rok a půl

Komoru, na které ve firmě Streicher pracovali od srpna minulého roku, ESA vybaví přístroji, které umožní provádět testování a screening dílů určených do satelitů. Půjde například o hmotový spektrometr na analýzu zbytkových plynů (RGA) a další technologie, které monitorují vliv kosmického prostředí na dané materiály. Do komory bude také pomocí dvou přírub přiváděn laserový svazek pro analýzu testovaných komponent.

Po více než roční práci bude v dubnu dodána také napařovací vakuová komora Elias pro laserové výzkumné centrum ELI Beamlines (Extreme Light Infrastructure) v Dolních Břežanech, přesněji pro tamní evropské konsorcium ERIC (European Research Infrastructure Consortium). Komora z nerezové oceli má celkovou hmotnost 12 tun a je určena na napařování tenkých multi-vrstev na velké optické prvky ultraintenzivních laserů.

„Komoru jsme vyvíjeli společně s americkou firmou, která do ní dodala hlavní část technologií pro napařování ultratenkých vrstev, a s centrem ELI Beamlines, jenž bude komoru používat. Vše bylo nutné vzájemně konzultovat, vývoj tak probíhal od února do října 2023,“ říká vedoucí oddělení konstrukce Emil Černý.

Parní turbínu o výkonu 270 MW v dřevozpracujícím závodě skupiny Metsä ve finském Kemi uvedla do provozu plzeňská společnost Doosan Škoda Power.
Parní turbína z Doosan Škoda Power ve finském Kemi je už v provozu

Komora má tvar krychle se zaoblenými rohy a je umístěna na podpěrných nohách. Ty jsou nutné z důvodu infrastruktury, která bude umístěna na dně komory. Vnitřní rozměry nádoby jsou přibližně 2,5 x 2,5 x 2,4 m (výška), objem činí cca 15 m³. Komora je vybavena výklopnými dveřmi pro přístup k instalaci, údržbě mechanických částí a nakládání substrátů a dále šesti přírubami pro montáž kryogenních vakuových vývěv. Uvnitř se nachází ochranný štít z nerezových plechů, který chrání stěny komory během procesu povlakování. Ten lze v případě potřeby vyjmout a vyčistit tryskáním skleněnými perlami. Díky chladícímu kanálu, navařenému na vnějším povrchu celé vakuové komory, bude uvnitř udržována konstantní teplota několik set stupňů Celsia.

Finální montáž a čištění komory proběhly v čistém prostoru nejvyšší klasifikace, kterou firma Streicher disponuje, tj. ISO6 dle normy EN ISO 14644-1. „Naše firma je výjimečná tím, že i u rozměrných zařízení dokážeme splnit ty nejvyšší požadavky čistoty, které musejí být dodrženy u dodávek pro polovodičový nebo optický průmysl. V minulosti jsme už pro ELI Beamlines dodávali například zařízení pro distribuci laserového svazku nebo vakuové komory laserových kompresorů,“ doplňuje jednatel Jiří Lopata.