PŘIPRAVILI NOVINKY

Otevřeno už má už hotel Orea Rezort Horizont v Železné Rudě, kde mají již padesát procent kapacity na léto zarezervováno. „Připravovali jsme na otevření, na které jsme se již velmi těšili, protože už bylo uzavření hodně dlouhé. I přesto jsme zdražovali jen minimálně. Chystáme pro hosty novinky především na léto, které se budou týkat hlavně servisu. Půjde o akce, kterými jim zde pobyt zpestříme. Někteří k nám jezdí už i dvacet let, protože se jim líbí zdejší prostředí,“ řekl ředitel hotelu Jan Lauterkranz.

Klatovská nemocnice
Kraj odsouhlasil výstavbu urgentu v Klatovech. Stavět by se mohlo už letos

Dlouhé bylo čekání na otevření i pro ředitelku hotelu Kašperk v Kašperských Horách Petru Liškovou, kde ke zdražování nepřistoupili. „Ceny zůstávají stejné za ubytování i v restauraci. Doufáme, že letní sezona bude příznivá a podaří se nám ztráty dohnat. Co se týče novinek, tak jsme se zaměřili na restauraci, kde jsme změnili především jídelní lístek,“ uvedla Lišková.

V obou hotelích platí, že si návštěvníci zatím musejí počkat na rozvolnění ohledně služeb wellness.

VYHLÍŽEJÍ LEPŠÍ POČASÍ

V úspěšnou sezonu také doufají v Penzionu u Michala v Prášilech, kde je rovněž již v provozu ubytování. Ani tam si návštěvníci zatím nepřiplatí. „Ještě jsme ke zdražování nepřistoupili, ale uvidíme, jaká bude sezona. Uzavření bylo dlouhé, na rozvolnění jsme se těšili. Sezona už je v plném proudu, ale omezení bohužel stále trvají. Už aby to bylo vše jako dřív,“ přál si Vladimír Štěrba, jednatel resortu Prášilský ráj, pod který penzion spadá.

Současné místo pro parkování na Modravě.
Modrava se po deseti letech jednání konečně dočká centrálního parkoviště

Hostů už se nemohou dočkat ani v kempech, kde v současné době čekají především na lepší počasí. „V současné době máme zarezervováno zhruba padesát procent kapacity na léto. Nabízíme různé druhy chat s celkem 220 lůžky a od toho se odvíjí i obsazenost. Novinkou jsou u nás zrekonstruované bungalovy, chaty typu vagon a doděláváme také dětské hřiště,“ sdělila provozovatelka Autokempu Annín Jitka Burešová s tím, že ceny za ubytování nezvyšovali, jen v restauraci mírně zdražovali.

Také v jihočeské části Šumavy je zájem hlavně o letní termíny. Hoteliéři a majitelé penzionů tvrdí, že telefony zvoní už pondělka. „Z devadesáti procent jsou kapacity na léto obsazené,“ říká Václav Vostradovský, starosta Kvildy a spolumajitel jednoho z kvildských penzionů. Začínají se naplňovat i červnové víkendy. „S červnem hosté zatím vyčkávají, čekají jestli bude lepší počasí, které zatím moc nepřeje,“ dodává s tím, že za běžných okolností by už nyní centrální část Šumavy byla plná.