Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Maminky s rakovinou pojedou na víkendový pobyt
Maminky s rakovinou pojedou na víkendový pobyt

Větší samostatnost

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Plzeňský kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Terapeutická židle pro handicapované děti, Oprava obvodového zdiva na zámku Veselí, Klub Magnet pro děti a mládež a Čistý člověk, větší šance.

Prvním je zapsaný ústav Centrum Hájek s projektem Terapeutická židle pro handicapované děti. Speciální rehabilitační židli budou denně využívat klienti zařízení, tedy handicapované děti s tím nejtěžším stupněm postižení ve věku 1 rok až 15 let. Tyto děti nemohou sedět na běžných židlích, protože jim nezajistí správný sed.

„Naši klienti potřebují speciální rehabilitační židli s celkovou oporou hrudníku a hlavy, kterou je možné nastavovat podle toho, jak děti rostou,” říká Lenka Šiková z Centra Hájek. Kromě optimální opory a pohodlí dětem židle umožní větší osobní rozvoj v podobě sociálního kontaktu s blízkým okolím a svými vrstevníky a mohou se i samostatně v sedě najíst.

ROZHODNĚTE I VY
- Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
- Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. Prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.