Firmy z Plzeňského kraje tu totiž mohly vyhledat pracovníky z řad nezaměstnaných. Akce se konala v rámci projektu S pomocí za prací. Sedm firem si tímto netradičním způsobem mohlo vybírat z více než 80 lidí.

Hned na místě někteří z nezaměstnaných dostali naději, že by práci mohli v blízké době najít. „Spousta lidí si na nás brala kontakt, a mám tu stoh životopisů, které mě zaujaly. Už jsme tu měli uchazeče na pohovor a další budou následovat,“ uvedla majitelka Antika Wellness Michaela Talafantová. Hledat sem přišla recepční a maséry.

Podobný způsob nabírání zaměstnanců je podle ní výhodnější než například přes inzeráty. „Máte tady více lidí pohromadě a navíc jste s nimi v přímém kontaktu, takže si o nich hned můžete udělat obrázek,“ doplňuje Talafantová.

Akce příjemně překvapila personalistku společnosti Intersoft Automation Evu Mózerovou. Na jaře tady nejspíše budou nabírat lidi na nové projekty. „Mám radost především z toho, že se do akce zapojili studenti místního učiliště. Bavili jsme se s nimi o tom, v čem spočívá práce u nás i o možnosti brigády,“ sděluje Mózerová. Příště by ocenila, kdyby firmy, které se burzy zúčastní, věděly, s jakým vzděláním a odborností tu zaměstnanci budou. „A zároveň aby uchazeči o zaměstnání měli dopředu povědomí o firmách, které tu budou pracovníky hledat,“ dodává.