Plzeňský výrobce pro tento projekt dodá standardizovanou jedno-tělesovou turbínu DST-G10, o výkonu 15 MW, s generátorem a dalším příslušenstvím splňující požadavky na americké normy.

„Nově získaná zakázka představuje pro Doosan Škoda Power významnou referenci a důležitý milník při zdolávání složitého a dynamického trhu,“ potvrdil Josef Talhofer, obchodní manažer společnosti Doosan Škoda Power pro Severní Ameriku. Novou zakázkou se také daří upevňovat vztahy s jeho dlouholetým partnerem. „Covantě tak nadále dokazujeme naši technickou kompetentnost, flexibilitu a vůli podporovat ji i mimo Evropu,“ dodal Talhofer.

V těchto místech vyroste v kazašské Kyzylordě nová elektrárna, parní turbína bude z plzeňské společnosti Doosan Škoda Power.
Doosan Škoda Power dodá turbínu pro paroplynovou elektrárnu v Kazachstánu

Společnost Covanta je lídrem v oblasti udržitelného hospodaření s materiály a své služby nabízí jak podnikům, tak veřejné správě. Prostřednictvím své sítě zařízení a navazujících služeb je pro ně důležitým partnerem při řešení dnešních ekologických výzev. Společně s koncovým zákazníkem Pasco County na Floridě investuje Covanta do rozšíření kapacity elektrárny na zpracování odpadu ve Spring Hill. V plánu mají navýšit celkové zpracování odpadu o 131 500 tun ročně.