V jeho areálu totiž ve středu začala výstavba nové výrobní haly, v níž se budou montovat klimatizační skříně, dveřní mechanismy a vzduchotechnika pro rychlovlaky nebo metra. Hala bude velká asi jako tři fotbalová hřiště a má být nejmodernější v Evropě.

Počet nezaměstnaných na Plzeňsku stále stoupá. Vedení DIOSSu proto muselo začátkem letošního roku zastavit připravenou náborovou kampaň, noví lidé se nepřijímali a rozdávaly se i výpovědi. „Výroba v nové hale nabídne práci například svářečům, zámečníkům, obsluze NC strojů a dalším,“ řekl ředitel podniku Miroslav Kroupa s tím, že obří hala bude hotová do konce letošního prosince.

O tom, zda objekt v době krize stavět nebo ne, se podle Kroupy dlouho diskutovalo. „Rozhodli jsme se s tím, že krize jednou skončit musí. Navíc výrobu v hale nám zaštítil šestnáctiletý kontrakt, díky kterému máme záruku, že práce bude. Do haly investujeme přes 200 milionů korun. Na tuto částku jsme si ovšem museli vzít úvěr,“ konstatoval ředitel. Hala je za 18 let, kdy firma existuje, její největší investicí.

Podle náměstka hejtmanky Ivo Grünera pomůže hala firmě i Plzeňskému kraji. „V době, kdy podniky stovky lidí propouštějí, je to určitě vítaná věc a přínos,“ mínil Grüner.

Až bude hala hotová, přestěhují se do ní provozy z některých okolních hal, které čeká rekonstrukce. Podle ředitele Kroupy ale bude DIOSS vlnu nových zaměstnanců nabírat už v září. „Budeme mít zakázky na kompresory, a tak už teď rozesíláme dopisy našim bývalým pracovníkům a se situací je seznamujeme,“ prozradil ředitel. V Nýřanech dnes pracuje zhruba tisíc lidí.