ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Pomůcky pro názornou výuku první pomoci

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od vzdělávacích programů, přes rekonstrukce prostor pro fungování spolků a organizací až po nákup potřebného vybavení a zdravotnických pomůcek. Právě jeden z takových projektů je prvním uchazečem o divokou kartu z Plzeňského kraje.

Ilustrační foto
Hospody se chystají. Snížená sazba daně u piva již platí

Spolek Českého červeného kříže Plzeň-město a Rokycany přichází s výukou první pomoci a zdravovědy v mateřských a základních školách z celého regionu. Chybí jim však pomůcky pro názornou ukázku.

„Cílem projektu je přivést děti k zájmu o první pomoc, lidské zdraví a vědu. Názorné pomůcky a zážitková výuka jsou cestou, jak moderními metodami přiblížit tuto oblast dětem a budou k použití mnoho let,“ říká Lada Brožová z oblastního spolku Českého červeného kříže Plzeň-město a Rokycany.

Mimo projekt výuky první pomoci na školách pořádá spolek dva zdravotnicko-vědecké kroužky, dva příměstské tábory se zdravotnickou tématikou a jeden klasický letní tábor.

Každý hlas se počítá 

O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.
Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 
V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.