Z námi oslovených čerpacích stanic na Plzeňsku , včera mohli řidiči natankovat nejlevněji u čerpací stanice Tank ONO v Nýřanech. Za litr Naturalu 95 tu zaplatili 26,90 Kč a za litr nafty o korunu méně. Naopak za nejvyšší ceny nabízeli pohonné hmoty v Přešticích. Tamní čerpací stanice společnosti OMV prodávala naftu za 28,90, Natural 95 pak za 30,20 Kč.

Ve srovnání s loňskou zimou je ta letošní pro motoristy, co se cen paliv týče, opravdu nepříjemná. Přesně před rokem bylo například v Plzni možné natankovat litr naturalu za 20,90 Kč, nafta byla o dvě koruny dražší. Aktuální průměrná cena se přitom u čerpacích stanic v kraji drží na 27 korunách u nafty a 28,50 u Naturalu 95.

„Je to hrůza, když jsme jeli vloni na hory, platil jsem za plnou nádrž čtrnáct stovek, včera jsem vytáhl z peněženky přes dva tisíce korun, jsem z toho fakt znechucený,“ řekl Deníku Miloš Jícha, kterého jsme zastihli při tankování v Plzni na Rokycanské třídě.

Ekonomové přitom očekávají, že se cena paliv může ještě mírně zvýšit. Velké zdražení o padesát či více haléřů nás prý ale v dohledné době už nečeká.