Házenkářský svaz v tiskové zprávě neuvedl důvody. „Písemné vyhotovení rozhodnutí s odůvodněním bude oběma klubům doručeno v následujících dnech,“ stojí ve zprávě.

Předsedovi Talentu Plzeň Pavlu Drobilovi se rozhodnutí komise těžko komentovala bez oficiálního zdůvodnění. „Rád bych viděl odůvodnění. Nevím, jestli komise uznala přešlap Milana Ivanceva, nebo se odvolala na nějaký paragraf pravidla,“ uvedl Drobil.

„Nicméně na celé situaci to v podstatě nic nemění, protože my musíme dvakrát vyhrát. Chtěli jsme ze Zubří přivézt jednu výhru, což se nám podařilo. Teď je to na nás, doma to máme ve svých rukou. Pokud vítězství v Plzni nepotvrdíme, tak promarníme nabídnutou šanci,“ dodal Pavel Drobil.

Myslí si, že plzeňští házenkáři budou po verdiktu odvolací a kontrolní komise naštvanější než po druhém utkání v Zubří, když rozhodčí a delegátka zápasu upřeli Milanu Ivancevovi regulérní a vítězný gól z poslední vteřiny duelu. „Je to na nás, abychom se s tím poprali a dovedli sérii do vítězného konce,“ řekl předseda Talentu.

Sporný gól měl padnout po přešlapu.
S lístkem na fotbal sleva na házenou. Zubří ale hrozí, že v Plzni nenastoupí

Podané námitky z pondělí 30. dubna kvůli neuznané brance nelituje. „Do budoucna jsme získali zkušenosti, protože se ukázalo, že se házená z hlediska extraligových klubů někam posunula. Nicméně z pohledu kvality rozhodčích a delegátů se zatím neposunula,“ tvrdil Drobil.

Přítomnost videorozhodčího kvůli sporným situacím by uvítal. „Souvisí to ale z celým zabezpečením extraligy a finanční náročností. Problém je, že házená není plně profesionalizovaná,“ vysvětlil Pavel Drobil.

Řídící orgán extraligy ve středu uznal námitku Plzně, že míč skončil v brance Zubří vteřinu před uplynutím řádné hrací doby. Na základě toho rozhodl anulovat výsledek druhého semifinále ze Zubří a zápas opakovat. Moravané se proti rozhodnutí řídícího orgánu odvolali. Manažer klubu František Baláš dokonce hrozil bojkotem semifinále, pokud by odvolací komise nezrušila rozhodnutí řídícího orgánu extraligy.

„Rozhodnutí komise vítáme, jsme rádi, že to tak – spravedlivě - dopadlo,“ přiznal Baláš. „I přese všechno, co se během týdne dělo, jsme byli přesvědčení, že právo je na naší straně a vyhráli jsme podle pravidel,“ zdůraznil manažer.

Za stavu 1:1 série pokračuje v sobotu v 11.00 hodin a v neděli v 17.00 hodin v Plzni v Městské hale Lokomotiva. „Budou to těžká a vyrovnaná utkání. Mezi oběma týmy není žádný velký rozdíl, rozhodují maličkosti. Zubří vyhrálo základní část, což je pro ně reklama, že jde o silné. Plánovali jsme vyhrát v Zubří aspoň jeden zápas a to se nám podařilo. Budeme bojovat dál a chceme se připravit, abychom sérii doma ukončili,“ říkal po druhém střetnutí v Zubří trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Markéta Jeřábková.
Házenkářka Jeřábková odchází do maďarského Érdu

V sezoně Plzeň doma prohrála pouze dvakrát. „Doufám, že se budeme moci opřít o bezvadnou kulisu,“ přeje si kouč Plzně.

Trenér Zubří Andrej Titkov se na atmosféru v hale Lokomotiva těší. „V Plzni se hraje dobře. Doufám, že tam bude plný dům. Play-off je jiná soutěž, v níž záleží na momentální pohodě, formě, statečnosti, přesnosti a zkušenosti jednotlivců,“ sdělil Titkov.