V neděli vstoupí do extraligových bojů také házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň, kteří na úvod přivítají v domácím prostředí celek z Karviné. Utkání v Městské sportovní hale v Plzni na Slovanech začne v 10.30 hodin a řídit ho bude dvojice rozhodčích Radoslav Kavulič a Libor Skružný.

„Očekávám velice vyrovnané utkání. Oběma týmům po minulé sezoně odešly spojky ze základní sestavy a uvidíme, kdo se s tím lépe popere,“ uvedl trenér plzeňského týmu Martin Šetlík, který v roli hlavního kouče vystřídal v letní pauze Vladimíra Habra.

Připomeňme, že z Plzně po minulé sezoně odešli Vojtěch Šik a Ladislav Brykner. Karvinou opustila hned pětice hráčů: Faith, Lyzwa, Balwas, Hanták a Mrózek.

V herním systému extraligy nastala ta změna, že do nadstavbové části si týmy ponesou body ze všech předchozích zápasů. „To vidím jako pozitivum, protože každý zápas je o co hrát a každý bod se počítá. Také z diváckého hlediska to bude určitě zajímavější a myslím si, že je to krok dopředu,“ dodal Šetlík.

Po řadě zdravotních problémů v přípravě se situace v týmu Plzně zlepšila. „Budeme kompletní až na brankáře Hurta, který má nohu v sádře, a Blechu, který má angínu,“ prozradil Martin Šetlík.

Herní systém Tipgames extraligy 2011/2012

Základní část (22 kol, 10. září 2011 – 24. března 2011)
Po základní části se podle získaných bodů družstva rozdělí na dvě skupiny: Skupina A (1. – 6. místo), skupina B (7. – 12. místo).
Nadstavbová část (1. dubna – 26. května 2012)
Skupina A (10 kol) – započítávají se všechny body získané v základní části soutěže. Kluby se střetnou dvoukolově každý s každým doma, venku.
Skupina B (10 kol) – započítávají se všechny body získané v základní části soutěže. Kluby se střetnou dvoukolově každý s každým doma, venku.
Vítěz skupiny A získá titul mistr České republiky. Klub umístěný po nadstavbové části na 12. pozici přímo sestupuje do 1. ligy.