Domácí házenkáři vedli 26:25 a díky Jakubovi Doudovi měli balon ve své moci. Na hráče, do minulé sezony v Zubří, se jako vosy slétli hostující házenkáři. Jenže Douda míč nepustil a z půlky hřiště ho hodil do rohu vedle zuberské branky. Tento klíčový okamžik pomohl domácímu Talentu uhájit hubené vítězství. „Chtěl jsem to tak udělat. Provedl jsem to takhle už několikrát. Když se balon hodí do rohu, tak pět vteřin padá, a než soupeř rozehraje, tak to také nějaký čas trvá,“ vysvětlil Jakub Douda, který vstřelil Zubří šest gólů.

Máte radost, že jste porazili vaše Zubří?
Moje už není. Já jsem teď Plzeňák. Mám radost, že jsme vyhráli, ale opět to bylo hodně ubojované vítězství. Možná, že to bylo nerozehraností po zimní přestávce. První poločas jsme rozhodně nepředváděli to, co jsme chtěli hrát. Pak jsme se ale zvedli bojovností a nasazením, což rozhodlo o jednogólové výhře.

Do hry jste zasáhl až v průběhu utkání…
Takhle to bylo i v přípravných zápasech, v nichž jsme se střídali po patnácti minutách. V týmu nemáme hvězdu, která by mohla hrát šedesát minut.

Ve vypjatých chvílích zápasu jste si povídal s bývalými spoluhráči.
To jsou takové ty hecovačky, protože se známe. V emotivním utkání se takhle pošťuchujeme. Jinak je ale všechno v pohodě.

Nenapadlo vás za stavu 23:19, že máte výhru už v kapse?
Udělali jsme jednoduché chyby. Já jsem hodil balon do autu, pak jsme neproměnili šanci. Nemyslím si, že bychom Zubří podcenili. Hráli jsme pořád stejně.

Je lepší ubojované vítězství, nebo vyhrát v klidu o pět branek?
Soupeře víc naštve prohrát o gól než o deset branek. Po první půli by asi všichni diváci nejradši odešli, ale po přestávce jsme se jim odměnili. Snad přijdou i na další zápas.