Šestadvacetiletého hráče prvoligového Chodova si totiž Plzeň vytáhla na střídavý start do konce základní části. V sestavě Talentu se poprvé objevil v 16. kole proti Lovosicím. Minulou sezonu Šafář působil v dresu extraligového Jičína.

Ivo Šafář se začíná střelecky prosazovat. Proti Lovosicím vyšel naprázdno, ve Frýdku vstřelil gól, s Jičínem dal čtyři branky a v sobotním 19. kole v Zubří se prosadil třikrát. Talent však s lídrem tabulky prohrál 23:24. „Vyrovnaný zápas od začátku do konce. Myslím si, že nás Zubří podcenilo, když vidělo naši soupisku. Domácí se trápili, my jsme hráli disciplinovaně v útoku a dařilo se nám s nimi držet krok. Vedli jsme o dva tři góly, škoda koncovky zápasu, kdy jsme udělali pár chyb,“ říkal Šafář.
Ve 27. minutě Talent vedl 14:11, ale poločas skončil 14:13.

Byl to klíčový moment? „Neřekl bych, protože většinou rozhoduje posledních deset minut zápasu. Určitě ale byla škoda, že jsme nešli do šaten s třígólovým náskokem, protože druhý poločas by se nám hrál lépe. Na Zubřany by byl větší tlak a mohli by dělat více chyb, protože mají docela mladý tým. Bylo vidět, že občas už byli trochu nervózní v koncovce,“ všiml si šestadvacetiletý házenkář se zkušenostmi z francouzského angažmá.

„Prohrát o gól mrzí a je to samozřejmě škoda, protože alespoň na bod jsme měli. Ve Frýdku to také o gól nevyšlo,“ litoval.
Páté místo v tabulce není něco, nad čím by v klubu jásali. Trojnásobný mistr z posledních čtyř let má vyšší ambice. „Do konce základní části zbývají tři kola a chceme udělat co nejvíc bodů. Myslím si, že se už sehráváme a začíná nám to fungovat. Takže bychom mohli udělat plný počet, šest bodů. Bylo by super posunout se výš a začínat čtvrtfinálovou sérii doma,“ přeje si Šafář.
Jestli u toho bude také Šafář, není ještě jasné. „Domluvení jsme na zápasy základní části. Uvidíme, zda se kluci uzdraví,“ uvedl Šafář.

Na extraligové tempo si začíná zvykat. „Poslední dva zápasy jsem hrál více, protože vypadl Martin Cvikl. Po fyzické stránce to ještě není ono a dva dny po utkání jsem stále unavený,“ uzavřel Ivo Šafář.