Plzeň – Dlouho to včera večer v dohrávce 23. kola Mattoni NBL vypadalo na debakl domácích basketbalistů. Nakonec ale Plzeňané udělali z utkání, ve kterém prohrávali už o šestadvacet bodů drama a slovenským Levicím podlehli až v koncovce 85:89.

26.1.2012

Loko Interconex Plzeň - Astrum Levice 58:89Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

„Doufám, že nás druhá půle nastartuje a bude to příslib pro další zápasy,“ věří domácí kouč Dominik Feštr. Západočeši se v tabulce bodově dotáhli na Opavu a Inter Bratislava.

Domácí bohužel opět nenastoupili kompletní: pro střevní chřipku postrádali rozehrávače Štěpána Vrubla a potíže se zraněným okem nepustily na palubovku ani Václava Honomichla.

Od prvních vteřin vládly na hřišti Levice a ani v úvodu nepustily Plzeňany byť do minimálního náskoku. První desetiminutovka patřila hostům poměrem 28:17, v 16. minutě prvně odskočili na dvacet. Domácí si nevěděli rady s důslednou obranou Levic a navíc se nedokázali prosazovat ani střelecky. „V obraně to bylo velmi špatné, soupeř si s námi dělal, co chtěl, byli jsme na palubovce spíše jako diváci,“ zlobil se plzeňský trenér Dominik Feštr. Hrozivý poločasový náskok 53:29 nakonec domácí přece jen snížili a třetí čtvrtinu vyhráli, přesto bylo vedení hostů hrozivé. Nakonec ovšem došlo na drama. V závěrečné desetiminutovce totiž domácí ožili, na palubovku i na lavičku se vrátila bojovnost a chuť do hry a manko začali rychle likvidovat. Šest minut před koncem se dostali na dohled osmi bodů, stejné manko za stavu 70:78 svítilo na ukazateli ve 38.minutě. Dva trestné hody Kozlíka a trojka Říhy dostaly Plzeň 1:40 min. před koncem dokonce na tříbodovou ztrátu. Minutu před koncem po koši Totha bylo 77:80 a šance domácích ještě žila čtyřicet vteřin před klaksonem po trojce Kozlíka (80:83). Levice ovšem vždy dokázaly bodově odpovědět a zápas dovedly k výhře. „Ke konci nám jednak chyběly síly a navíc nás tlačil čas,“ dodal Feštr.

„Upozorňoval jsem hráče o poločase, aby nepolevili v koncentraci, že se Plzeň může chytit. Ukázalo se to jako pravdivé a málem jsme ztratili dobře rozjetý zápas,“ říkal po utkání kouč vítězů Peter Balint.

V sobotu hraje Lokomotiva předposlední klání základní části v Kolíně.

Loko Interconex Plzeň – Astrum Levice 85:89 (17:28, 29:53, 51:70)

Nejvíce bodů: Toth 25/2, Kozlík 13/2 – Grant 20/4, Vojtek 17, Sanchez 11/1, Klein 10/1. Fauly: 25:20. TH: 20/12 – 31/21. Trojky: 5:8. Rozhodčí: Macela, Hošek, Milata. Diváci: 150.

Autor: Karel Popel

26.1.2012 VSTUP DO DISKUSE

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

Plzeňan proměnil byt v pěstírnu konopí, úrodu sklidila policie

FOTOGALERIE: Sedmá výhra. Indrák slavil hattrick

Plzeň - Hokejová Škoda Plzeň vrátila obhájcům titulu porážku. Kometu po přestřelce udolala 5:4