V Plzni teď jezdec týmu Max Cursor vyhrál dva závody během dvou dnů. Nejprve exhibici na horských kolech v centru města a jen čyřiadvacet hodin poté i šestý díl kriterijní Giant ligy.

Velká cena společnosti Betatech přitom do areálu SKP Rapid přitáhla i další osobnosti tuzemské cyklistiky.

Porážku z exhibice chtěl třeba Mlynářovi vrátit další cyklokrosař Kamil Ausbuher (Prodoli), ale do boje se zapojili také dráhaři pražské Dukly, silničáři Sparty nebo paralympijský medailista a lídr Světového poháru handicapovaných cyklistů Jiří Bouška.

O první únik se postaral Vojtěch Hačecký z Dukly a peloton s ním srovnal krok až po náročné stíhačce.

Startovní pole čítající tentokrát necelou stovku jezdců pak dál drželo vysoké tempo. Bodován byl totiž každý z 50 i okruhů, ale jediný bod si připsal vždy jen první závodník.

„Dlouho kralovala Dukla v čele s agilním Hačeckým. Jenže pak v hromadných spurtech začal bezkonkurenčně úřadovat Mlynář a zaslouženě vyhrál,“ ohlédl se za závodem hlavní organizátor Jan Kotal.

Nestíhal mu ani domácí rychlík Jiří Nesveda ze Sparty, který jen krátce předtím na Lopatárně vybojoval titul akademického mistra a v ligovém klání na něj dolehla únava.

Žlutý dres lídra seriálu uhájil jiný sparťan Tomáš Hrubý.

VC Betatech (55 km, čas vítěze: 1:09:29 hod.): 1. Mlynář (Max Cursor) 11 b., 2. Hačecký 9, 3. Dostál 8 (oba Dukla Praha), 4. Hrubý (AC Sparta) 7. Giant liga: 1. Hrubý (AC Sparta) 150 b., 2. Soukup (Kolokrám.cz) 140, 3. Nesveda (Sparta) 131, 4. Ausbuher (Prodoli) 103.

Powerade Cup juniorů: 1. Rubáš (ZČE Plzeň), 2. Strnad (Wattsenglisch.com), 3. Rajchart (Author Team). Sýkora Cup (ženy): 1. Kyptová (Johnson Controls), 2. Záleská (Dukla) , 3. Hranaiová (AC Sparta ).