„Jsem naprosto nadšený. Po té přestávce, kdy jsem nejezdil a ani se pořádně nehýbal, jsem nečekal, že mi to tak půjde. Za daných okolností a v konkurenci, která se na Valašce sešla, jsme zajeli supervýsledek,“ prohlásil Václav Pech.

Zkušeného pilota totiž v závěru minulé sezony limitovaly problémy s krční páteří a hrozila mu operace. Díky péči lékařů a fyzioterapeutů se ale Pech dal dohromady a na Valašsku mohl s vozem Ford Fiesta R5 rozjet další sezonu.

„Možná tomu někdo neuvěří, ale před Valaškou jsem v ostrém autě ujel snad šestnáct kilometrů. Víc ne, a vůbec jsem netušil, co od sebe můžu čekat,“ komentoval Pech své pocity na prahu sezony, v níž s dlouholetým parťákem Uhlem obhajují titul vicemistrů.

Nejvíc byl zvědavý, jak zareaguje tělo. „Momentálně jsem sice zničený, bolí mě úplně všechno, ale je to zdravá únava,“ prozradils úlevou závodník.

Radim Řezník (vpravo) a Michael Krmenčík po utkání se Sportingem.
Radim Řezník: Od fotbalu si odpočinu na rybách

Jestliže Kopecký s tovární škodovkou na Valašské rallye podle očekávání vystartoval suverénně za čtvrtým titulem v řadě, Pech musel o druhé místo bojovat. „Zpočátku jsem víc než na výsledek koukal, jak mi to vůbec půjde. Léty zažité věci ale rychle naskočilya na erzetách jsme zajížděli solidní časy,“ pochvaloval si plzeňský pilot.

Přesto se o stříbrnou příčku s Olem Christianem Veibym, Kopeckého kolegou z týmu Škoda Motorsport , přetahoval až do konce.

Před závěrečnou erzetou ztrácel Pech na druhého Nora pět desetin sekundy.

„Fyzické síly mi sice odcházely, ale ještě jsem se zmátořil a tu rychlostku jsem odjel na hraně možností. Čekali jsme, co z toho bude, ale Veiby udělal hodiny, ztratil dvacet sekund, což rozhodlo,“ uvedl Pech.

V čase do druhého dílu národního mistrovství, dubnové Rallye Šumava, chce zapracovat hlavně na kondici. „Od své fyzioterapeutky jsem dostal svolení, takže začínám posilovat,“ oznámil Václav Pech.

Den Rváčů MMA. David Gregovský x Stanislav Mašek
OBRAZEM: MMA bojovníci předvedli v Pekle drsnou řež