Zlatou sezonu zpečetili házenkáři výhrou

Plzeň - Extraligový Talent M.A.T. Plzeň porazil v posledním utkání Frýdek-Místek 30:27 a zakončil nejvyšší soutěž s 51 body.

25.5.2014

Plzeňský pivot Leoš Petrovský (s míčem) se podílel na vítězství házenkářů Talentu nad Frýdkem-Místkem pěti brankami.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Mistrovskou sezonu zakončili házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň vítězstvím. V posledním utkání sezony porazili už jistí šampioni ročníku 2013/14 v neděli v domácím prostředí Městské sportovní haly Frýdek-Místek 30:27.

Úvod byl v podání Talentu poněkud rozpačitý, po pěti minutách prohrával 1:3 a v polovině prvního poločasu vedli hosté 8:7.

„Sice jsme obranu Frýdku přehrávali, ale neproměňovali jsme šance. Ani v naší obraně to moc neklapalo, tam nás opět podržel brankář Radek Motlík," chválil domácí trenér Martin Šetlík výkon zkušeného gólmana, který v utkání zlikvidoval čtyři sedmimetrové hody soupeře.

Potom se ovšem rozjel naplno plzeňský brankostroj a domácí si do kabin odnášeli příjemný náskok 15:10.

Poločasová přestávka ale prospěla více Frýdku. V úvodu druhé půle rychle snížil na rozdíl tří branek (14:17), a po sérii čtyř zásahů se v 52. minutě dokonce dostal na rozdíl pouhých dvou gólů – 24:26.

Závěr zápasu si ale Plzeň pohlídala. Nad Frýdkem vyhrála 30:27 a z deseti možných bodů v nadstavbě získala osm.

„Na tenhle zápas, kde nešlo prakticky o nic, bylo těžké hráče motivovat. Už se projevovalo to, že jejich koncentrace je někde jinde, a bylo tam hodně nepřesností. Přesto jsme se chtěli loučit vítězně a chtěl jsem dát šanci všem hráčům. Obojí se povedlo, za to jsem rád," dodal kouč Šetlík.

A co čeká mistrovský tým v následujících týdnech?

„Teď se kluci budou dva týdny věnovat rehabilitaci a doplňkovým sportům. Následující dva týdny budeme makat na kondici a potom je teprve vypustíme na dovolenou," prozradil Šetlík.

Talent M.A.T. Plzeň – SKP Frýdek-Místek 30:27

Poločas: 15:10. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 1/0:5/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 520.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd – L. Petrovský 5, Fořt 1, Linhart 4, M. Škvařil 2, Blecha 2, Vinkelhöfer, Tonar 1, Loskot 2, J. Škvařil 3, Horký 1, Šindelář 4, Kavka 5. Trenér: Martin Šetlík.

Sestava a branky Frýdku: Pyško 1/1, Šoltys – Rajnoha 3, Klaban 7, Barvík 2, R. Meca 3, Mynář 2, V. Petrovský 4, Kichner, Dyba 2, Vacula 2, Kalous 1. Trenér: Aleš Chrastina.

Ostatní výsledky závěrečného 10. kola nadstavby – skupina o titul: Dukla Praha – Jičín 26:18 (14:6), Lovosice – Hranice 32:29 (12:17).