Loni bylo pořadí prestižního seriálu cyklistických kritérií přesně opačné a Boubal si tak po roční pauze vybojoval v lize už čtvrtou trofej (na ligového krále Jiřího Nesvedu mu ale stále chybí tři vítězné zářezy).

Přitom před posledním bodovaným dějstvím série byl v čele o bod Ryba a vše mu hrálo do karet. Jenže ve Velké ceně Inkomo v Plzni skončil sparťan až za svým rivalem a v konečném pořadí klesl na druhou příčku.

Z vítězství se v ligovém finále radoval Petr Kelemen z elitního českého týmu Elkov Kasper před sparťanem Richardem Habermannem a pak už byl Boubal a Ryba.

„Prvenství v lize se zrodilo až v posledním závodě a radostí jsem byl taky celý bez sebe. Děkuji tělu, děkuji skvělé partě Hello CTW, děkuji všem co se podíleli a respekt, poklona soupeřům,“ napsal na facebooku 37letý jezdec.

Boubal ve finálovém kritériu na 55 kol (60 km) svedl s Rybou další úpornou bitvu. V úvodu měl navrch pětadvacetiletý sparťan, jenže pak zkušený matador zapnul svůj vnitřní motor a v únicích si vytvořil pětibodový náskok. Sparta ale ještě zavelela k útoku a pět kol před cílem se Ryba na Boubala zase dotáhl. Poslední slovo si ale v dramatické koncovce vzal ostřílený lídr sestavy Hello CTW a svého soka udržel za zády. Ligový titul se tak stěhoval na jih Čech.

Bitvy mezi Boubalem a Rybou využil Kelemen a přes problémy s přehazovačkou si v rychlém závodě zajistil jasné vítězství. Na mladého reprezentanta z Brňířova u Kdyně se sice ještě dotahoval sparťan Habermann, ale vzhledem k povinnostem vůči týmovému lídrovi Rybovi musel ubrat a skončil druhý. Spravil si ale chuť výhrou v soutěži aktivity měsíce září.

Závod žen vyhrála Jarmila Machačová z pražské Dukly, když ligovou trofej si už v předstihu zajistila Hana Heřmanovská. Mezi jezdci kategorie Masters nad 40 let zvítězil Petr Kilian (Trisport Rapid) před celkovým premiantem série Petrem Rumanem (Cyklo Atom). Souboj junior ovládl Milan Kadlec z Dukly Praha, ale z trofeje se radoval Vojtěch Církva (Roman Kreuziger Cycling Academy)

V závodech mládežnických kategorií o cenu Roman Kreuziger Cycling Academy (RKCA) si vítězství vybojovali: žáci: Matyáš Korbel (Loko Beroun), kadetky: Antonie Cermanová (Author Team Stupno), kadeti: Robert Kobr (RKCA), juniorky: Nela Slaníková (RKCA).

Definitivní tečku za jubilejním ročníkem Giant ligy udělá znovu v Plzni na dráze v areálu SK Rapid příští úterý finančně dotovaná odveta – Velká cena Duratec.

Výsledky GP Inkomo (60 km, čas vítěze 1:16:07 hod.): 1. Petr Kelemen (Elkov Kasper) 31 b., 2. Habermann (Sparta) 23, 3. Boubal (Hello CTW) 18, 4. Ryba (Sparta) 17, 5. Rajchart (Gapp System – Kolofix) 9. Konečné pořadí Giant ligy: 1. Boubal 249 b., 2. Ryba 248, 3. Habermann 215.