Ženy Přeštic nezaváhaly a dál vedou tabulku

Plzeňsko – Ve víkendovém dvoukole I. ligy byly stoprocentně úspěšné národní házenkářky Přeštic a nadále vedou bez ztráty tabulku. Jednu výhru vybojoval Tymákov a poprvé i Blovice, Božkov je stále bez bodů poslední.

15.9.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michal Pipta

Hlinsko – TJ Přeštice 10:18 (3:7). Na hřišti dosud neporaženého Hlinska Přeštice dokazovaly, že na čele tabulky nejsou náhodou. Dominovala jejich obrana v čele s brankářkou Klinerovou, a když se po přestávce zlepšil i útok, nebylo o vítězkách pochyb.

Modřany – TJ Přeštice 7:11 (3:4). Proti staronovému účastníkovi z Modřan si Přeštice v první půli udržovaly jednobrankové vedení. Po přestávce jej pak postupně navýšily až na konečný čtyřbrankový rozdíl.

„Musím pochválit celé družstvo za bojovnost, potěšující je, že se o branky podělily všechny útočnice,“ uvedl trenér Stanislav Zadražil.

Přeštice: Klinerová, Kripnerová – L. Zadražilová, Skálová, Horáková, Vizingrová, Bošková – Živná 7/6, Kaslová 4/0, Volfová 3/2, Krouparová 3/2, Šrámková 1/1.

Dobruška – S. Tymákov 23:20 (11:9). Celý zápas bylo skóre vyrovnané, ve druhé půli Tymákov nezvládl přesilovku, naopak v ní inkasoval a odjel bez bodů.

Krčín – S. Tymákov 25:28 (12:16). V Krčíně hostující hráčky vedly již od úvodu, jejich náskok byl již sedmibrankový, domácí v závěru jen korigovali. „Největší podíl na vítězství měla náhradní gólmanka Tereza Kuglerová a Petra Bendová, která nastřílela neuvěřitelných sedmnáct branek,“ chválil své svěřenkyně trenér Milan Bystřický.

Tymákov: B. Houhová, T. Kuglerová – Šmídlová, Václavíková, Jana Protivová, Nová, Janská – Bendová 7/17, Švarcová 6/6, Bittnerová 6/4, Levorová 1/1.

Modřany – S. Blovice 10:12 (5:7). Po bojovném výkonu proti obávané obraně Modřan, který podepřela výborná gólmanka Šebová st. si Blovice zaslouženě připsaly první body.

Hlinsko – S. Blovice 16:13 (9:6). Blovicím chyběla Kranátová, vynikající výkon osamocené Dardové nestačil.

Blovice: Šebová st., Šebová ml. – Fialová, Zelená, Karlíková, Volfová – Dardová 3/8, Jarošová 3/3, Honzíková 1/2, Kranátová 5, Szakošová, Třísková.

Krčín – TJ Božkov 14:11 (4:5). V půli vedl Božkov o jednu branku, ale ve druhé části hry neproměnil řadu vyložených šancí a to ho stálo body.

Dobruška – TJ Božkov 22:12 (13:6). Plzeňanky držely vyrovnaný stav jen v úvodu, před přestávkou jim po sérii chyb Dobruška utekla o sedm branek a bylo rozhodnuto.

Božkov: Rovašová, Šurkalová – Půtová, Helmová, Fialová, Kydlíčková – Gärtnerová 3/3, Řezáčová 4/3, Jánská 2/4, Houšková 2/1, Říhová 0/1.

Ostatní výsledky: Chomutov – Studénka 19:12, Žatec – Rokytnice 18:20, Žatec – Studénka 17:14, Chomutov – Rokytnice 24:17.

Autor: Ivan Tafat