Jak se chystáte na vstup do 1. futsal ligy na palubovce Sparty?
Frič: Příprava na Spartu bude jako na jakéhokoliv jiného soupeře. Taktiku jsme si řekli v týdnu před utkáním, asi to nebude standardní hra, kterou se pak chceme prezentovat. Ale účel světí prostředky a podle toho budeme hrát.

Bude to pro vás něčím speciální zápas, Davide?
Frič: Pro mě to žádný speciální zápas není, ze Sparty tam nezbyl vůbec nikdo. Je to jen Benago, které se přesunulo pod hlavičku Sparty. Takže standardní zápas jako každý jiný s Benagem.

Poprvé jste spolu vedli dlouhodobou přípravu, jak to klapalo?
Kučera: Klapalo to dobře. S Davidem se známe a věděli jsme, že to bude fungovat. Funkce jsme si rozdělili, každý měl svou část tréninku.

Jak zapadli do týmu noví hráči Vnuk, Křemen a Sláma?
Kučera: Jsem rád, že přišli, jsem rád za všechny tři. Nejvíc se tu omílal návrat Tomáše Vnuka. A myslím, že po měsíčním bezproblémovém fungování jsou na světě i rozumní lidé a obě strany k tomu přistoupily správně a funguje to. Z mé strany mohu říci ideálně. Co se týká Slamáka (Zdeňka Slámy), byl dlouho zraněný a až teď předvádí to, co umí. Zranění jej hodně limitovalo, ale jeho přínos pro tým bude obrovský. Křéma (Jan Křemen) nám určitě v sezoně pomůže, určitě bude hodně znát v určitých fázích zápasů. Má tam věci, které patří k mládí, takže ještě je na něm spousta práce. Ale jako posila má svou kvalitu.

Bylo deklarováno, že nikdo z vás není hlavním trenérem. Dá se říct, jak budete mít rozdělené kompetence?
Frič: My máme kompetence rozdělené padesát na padesát. Máme rozdělené úkoly v rámci zápasů, čtyřky, se kterými komunikujeme, takže já v tom nevidím žádný problém. Naopak si myslím, že tím, že tam jsme dva, máme víc prostoru na hráče, máme čas se věnovat jak herní, tak i přípravné fázi během střídání.

Oba jste během zápasů hodně impulzivní. Budete se navzájem krotit?
Kučera: Tak já se zatím krotím. Myslím si, že ta impulzivnost k nám patří a že je to správné, že i tým to v některých fázích dokáže správně nabudit a nestojíme na lavičce jen jako tvrdé “y“. Mně se líbí, že tím žijeme a myslím, že to bude velice zajímavé.

Vedení Interobalu vyhlásilo jako cíl postup do semifinále. Připouštíte si větší tlak na svou osobu?
Frič: Pro mě to rozhodně tlak není. My jsme si tu primárně vytýčili nějaký dlouhodobý cíl, a pokud to letos bude semifinále, budeme strašně rádi. Pokud nebude, ale uvidíme progres, který vidět chceme, tak to za mě rozhodně nebude neúspěch. Není to žádné alibi, ale kontinuální dlouhodobá práce. Přebudováváme tu kádr, přivedli jsme nové hráče, měníme herní systém. Tak nikdo nemůže očekávat, že během měsíce bude Plzeň najednou mužstvo, které bude porážet Chrudim a Benago.

Pro základní část je cílem skončit do čtvrtého místa?
Kučera: Chceme si samozřejmě vybudovat dobré postavení pro play-off. Ta soutěž bude letos vyrovnaná, bude tam pět šest týmů, které budou mít kvalitu na podobné úrovni jako my. Myslím si, že když budeme do čtyřky, tak budeme spokojení.

Kdo je podle vás vedle mistrovské Chrudimi favoritem?
Frič: Podle mě Benago.
Kučera: Za mě je to Spartobenago.

Vladislav Janouškovec