V exhibičních závodech mužů a žen se při Velké ceně Biggest představí téměř kompletní domácí elita, včetně úřadujících mistrů napříč kategoriemi v čele s domácím odchovancem a patronem celé série Ondřejem Cinkem. Diváci se tak mohou těšit na bitvu českých šampionů v cross country, maratonu, e-mtb, ale i cyklokrosu. K tomu v závodě žen i na dvě zahraniční esa – Nizozemku Anne Terpstraovou a Janu Belomoinovou z Ukrajiny, které do Stupna přitáhla domácí mistryně Jitka Čábelická.

„Jitka se s holkama zná, jsou v kontaktu a do Stupna je pozvala na testovací souboj před pohárem na Zadově,“ vysvětlil Ondřej Paur, který organizaci táhne spolu s Jaroslavem Rybou, šéfem Author Teamu Stupno.

Závod žen začne ve 14.40 hodin a poté v 15.50 na trať plnou klopených zatáček, skoků a prudkých výjezdů odstartují nově z areálu Ultramarinka muži. Čeká je souboj na sedm okruhů (jeden měří 3560 m).

Dráhaři bojovali o tituly.
Dráhaři bojovali o tituly

Ale Velká cena Biggest nebude jen o soubojích profesionálů, které se navíc nezapočítávají do PAL Cupu. Už ráno v 9.00 se rozjedou závody dětí. Přihlásit se je možné ještě na místě, nejpozději půl hodiny před startem kategorie. Odpolední blok zahájí ve 13.30 závody kadetů a Masters. „Na start zveme amatéry i hobíky, aby si užili pravé cross country,“ vzkazuje Ondřej Paur.