O víkendu se v nafukovací hale na Borech (bývalá kasárna) uskutečnil již desátý ročník nohejbalového klání. Na akci pořádané NC Čižice startovalo čtrnáct mužstev, která byla rozdělena do čtyř základních skupin. Nejlepší týmy postoupily následně do dvou čtvrtfinálových skupin po čtyřech týmech.

„Průběhem turnaje velice zamíchalo umístění týmu ze Zbirohu, které v základní skupině skončilo na druhém místě, čímž se stalo, že ve druhé čtvrtfinálové skupině byla tři nasazená mužstva. Start, Zbiroh a Indiáni Čižice,“ přibližuje průběh dění hlavní organizátor turnaje Miroslav Sušánka.

Černý Petr tak nakonec zůstal pořádajícímu týmu z Čižic.

Do semifinále se probojovala mužstva z Lesné, Zbirohu, Startu a tým Jak chceš.

Ve finále se utkaly stejně jako v loňském roce Start se Zbirohem. Tým Startu hrál ve složení Alois Vydra, Pavel Giertl a Jiří Miksan. Za Zbiroh nastoupili Josef Chaloupecký, Milan Rajmon a Jiří Peterka. Vyrovnaný souboj nakonec vyzněl vítězně pro hráče ze Zbiroha, kteří po třísetové bitvě vyhráli 2:1.

O třetí místo si to rozdaly týmy Jak chceš a Lesná. Jak chceš hrálo ve složení Ladislav Nový, Otakar Kotraba a Aleš Větrovský. Na straně Lesné se představili Pavel Oktábec, Jan Košťál a Karel Mikuláš. Pomyslný bronz získali hráči z Lesné za výhru 2:1.

„Turnaj byl kvalitně obsazen a vrcholem bylo finále, kde se Start se Zbirohem pral o výsledek ve třech setech. Tento turnaj byl zároveň tečkou za zimní sezonou 2010. S úrovní jsem byl velice spokojen,“ bilancuje hlavní organizátor Sušánka a dodává: „Tímto bych chtěl pozvat všechna startující mužstva na letní nohejbalové turnaje dvojic a trojic, které se uskuteční tradičně ve sportovním areálu v Čižicích.“