Od 19.00 hodin se v hale Slavie VŠ Plzeň na Borech střetnou domácí házenkáři s Talentem Plzeň.

Tedy poslední tým druhé ligy skupiny Severozápad s momentálně nejlepším mužstvem v tuzemskua v posledních letech, co do počtu extraligových titulů, nejúspěšnějším klubem.

„Těšíme se. Bude to sranda. Potýkáme se s nedostatkem hráčů, ale proti Talentu bychom měli nastoupit se čtrnácti házenkáři,“ oznámil asistent trenéra Slavie VŠ Plzeň Jakub Karel.

„Všichni si chtějí zahrát,“ dodal s úsměvem Jakub Karel.

Talent předtím ve 3. kole poháru vyhrál v Mostě 41:16.

„Most je v lize naší skupiny první bez ztráty bodu. My jsme s nimi ještě nehráli, momentálně jsme ale poslední. Nevím, co udělat pro to, abychom neprohráli vysokým rozdílem jako Most. Budeme se snažit nedostat tolik gólů. Kluky z Talentu známe, víme, jak hrají. Jsou však o level jinde,“ je si vědom rozdílu v kvalitě nadcházejících soupeřů asistent trenéra Karel.

Slávisté se chtějí opírat nejen o své brankáře.

„Někteří naši hráči si zahráli extraligu, spousta kluků hrála první ligu. Jenže oproti soupeři máme maximálně dva tréninky týdně. Pokud bychom trénovali častěji, možná bychom byli schopní nedostat extrémní dardu. Ale třeba druholigová TAEDA Karviná ve třetím kole poháru porazila extraligový Frýdek-Místek, takže zázraky se mohou stát,“ upozornil asistent slávistického kouče.

Slávisté už také zaskočili favorita zápasu. V předchozím kole vyřadili (30:29) lídra první ligy Strakonice.

„Byly špatné. Nechápu, jak mohou vést první ligu. A to přijeli s kompletním kádrem, tedy kromě dvou hráčů, kteří ale nejsou klíčoví,“ divil se i s odstupem Karel.

„ My jsme ale hráli téměř kompletní a potvrdili jsme, že házenou hrát umíme. Bohužel ale jen když máme k dispozici dost hráčů. Výhra nad Strakonicemi byla nečekaným úspěchem. Když budeme hrát proti Talentu stejně dobře jako proti Strakonicím, tak bychom snad mohli uhrát rozumný výsledek,“ věří Jakub Karel.

Trenér Talentu Michal Tonar však jednoznačně vyhlásil, že plzeňský klub chce uspět na všech frontách – v extralize, evropském i českém poháru.

Osmifinálový zápas s plzeňskou Slavií tak vedoucí tým extraligy bere vážně.

„K utkání musíme přistoupit zodpovědně, nedopustit blamáž a ukázat, že jsme favorité. Hlavně aby se nikdo nezranil a zápas měl hladký průběh. Velké plus je to, že hrajeme v Plzni,“ konstatovala i zkušená spojka Talentu Jan Stehlík.