„Jeli jsme na MČR s tím, že se pokusíme zabojovat o cenné kovy. Někteří z týmu měli na to, aby si z mistrovství přivezli slušný výsledek, jiní se zase šampionátu zúčastnili poprvé a teprve získávali zkušenosti,“ uvedla Petra Štraub, která Fénix Plzeň založila před třemi lety a v klubu se mimo jiné věnuje také koučinku.

„Učím naše závodníky, jak zdolávat překážky a zároveň je udržuji v obecné kondici. Máme i další tréninky, jako je třeba crossfit, kde rozvíjíme sílu a běháme,“ prozradila usměvavá žena.

Všichni úspěšní závodníci z plzeňského Fénixu získali na MČR medaile na trati 3K. „Závod jsem si sama moc užila. Sedlo mi také to, že závod byl více o překážkách než o běhu. Z prvního místa jsem ale byla překvapená, protože jsem neměla moc naběháno a po zranění, jenž mě trápilo, se mi ještě úplně nezahojily prsty, které jsou v tomto sportu potřeba,“ vysvětlila Petra Štraub.

2. kolo ČFL (skupina A): FC Písek vs. Jiskra Domažlice (červení).
Zápas jsme si prohráli během deseti minut, láteřil Vaigl po nezdaru v Písku

Ve „věkovce“ od 16 do 17 let se druhým místem blýskl mladík Jan Klas. „Kdyby mi dva roky zpátky někdo řekl, že začnu sportovat, běhat závody, a že se zúčastním mistrovství republiky, asi bych se mu vysmál. Dnes je to ale realita a já se dostal na bednu na MČR v OCR se stříbrnou medailí v ruce a reprezentuji přitom Fénix Plzeň. Splněný sen, za kterým jsem si devět měsíců šel a poctivě trénoval,“ rozplýval se mladík.

Nečekanou medaili se stříbrným nádechem získal i Jakub Kratochvíl ve věkové kategorii od 18 do 24 let. „3K na MČR většinou nevyhrávají běžci, ale opravdoví OCR závodníci. Díky tréninkům s týmem jsem byl ale na těžké překážky připravený, což se nakonec na konečném výsledku podepsalo,“ liboval si Kratochvíl.

Posledním medailistou byl David Štraub. Ten byl v kategorii od 35 do 39 let rovněž druhý. „Jsem hlavně moc rád, že se v letošních komplikovaných podmínkách podařilo uspořádat takto hezké MČR. Od loňského roku (vloni se MČR konalo v areálu skokanských můstků v Harrachově – pozn. autora) se opět zvedla náročnost překážek, takže druhé místo je pro mě nad očekávání dobrý výsledek, odměna za celoroční trénink a zároveň motivace do další práce,“ sdělil Deníku David Štraub.

Klatovy porazily Mýto. Utkání přihlížela slušná divácká návštěva.
Hoffmann po výhře: Byl to dobrý kolektivní výkon

MČR se z pohledu plzeňského klubu zkrátka vydařilo po všech stránkách. „Nejdříve to sice vypadalo, že se šampionát vůbec neuskuteční, ale nakonec se všechno povedlo. Určitě se náš tým, který v Klatovech reprezentovalo celkem deset členů, už nyní těší na MČR v příštím roce. Doufám, že naše výprava bude minimálně stejně početná jako letos,“ přeje si Petra Štraub, bramborová medailistka z evropského šampionátu v Polsku ve své Age Group kategorii.

O ORGANIZACI FÉNIX PLZEŇ

Plzeňský klub založila v závěru roku 2017 Petra Štraub, jež je trenérka týmu, ale také aktivní závodnice. V klubu se věnují především přípravě na překážkové sporty, najdou se tam ale také dobrovolní hasiči, kteří se připravují na hasičské závody nebo členka, která jezdí Dračí lodě. Fénix Plzeň má v současnosti dvacet členů ve věku od 16 do 43 let.

Členové klubu se na letošním MČR v OCR v Klatovech neztratili, když v kategorii Age Group vybojovali čtyři medaile (3x stříbro a 1x zlato). MČR se zúčastnili Petra Štraub, Jan Klas, David Štraub, Jakub Kratochvíl, Bronislav Kováčik, Božena Pylypovová, Martin Klaška, Marian Stěnko, Miroslav Fencl a Dagmar Bořínková.