Závod otužilců na Boleváku vyhrál brněnský Váně

Plzeň - Vítězem 30. ročníku plaveckého závodu otužilců Slavnost slunovratu se v sobotu na Velkém boleveckém rybníku Jan Váně z Fidesu Brno. Osmačtyřicetiletý rodák z Plzně tak vyhrál na Boleváku už potřetí za sebou.

29.11.2008

Jan Váně z Fidesu Brno si plave pro vítězství v sobotním kilometrovém závodu otužilců na Velkém boleveckém rybníku v PlzniFoto: DENÍK/Václav Vacek

Vítěz doplaval ve vodě, která měla jen v jeden a půl stupně, do cíle kilometr dlouhé trati za rovných patnáct minut. Plzeňský závod je součástí sedmadvacetičlenného seriálu Českého poháru v zimním plavání. Otužilce sledovala z břehu pod Bílou Horou zhruba stovka diváků.

„Byl to náročný závod, kilometr v tak studené vodě jsme letos ještě neplavali. Naštěstí ale byla voda klidná, odstátá, nefoukal vítr. K tomu pěkné počasí, zasvítilo nám sluníčko a přišlo hodně lidí. Jsem spokojený,“ svěřil se bezprostředně po závodu Jan Váně.

Druhý skončil se ztrátou 47 vteřin Jaromír Švestka z Univerzity Olomouc a třetí příčku obsadil Miroslav Nezhyba ze Spartaku Přerov.

Přemožitelé kanálu La Manche Petr Mihola (Fides Brno) a Richard Haan (1. PKO Praha) skončili na čtvrtém respektive sedmém místě.

V sedmnáctičlenném startovním poli bojovali i tři domácí plavci z pořadatelského klubu KSO Plzeň. Nejlépe si vedl na dvanáctém místě Tomáš Kocábek (čas 18,10), patnáctý doplaval Milan Kšanda (18,47) a šestnáctý Petr Vaniš (18,48).

Kromě hlavního závodu na 1000 metrů, který se v Plzni plaval poprvé v třicetileté historii závodu Slavnosti slunovratu, si otužilci zaplavali ještě na trasách na 100, 250, 500 a 750 metrů.

29.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Politika je živila, musí se poohlédnout jinde

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

Na volby vyrazil Plzeňan trabantem

Plzeň - Josef Odehnal dostal automobil v roce 1995 od své tchyně.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.