Organizátoři v čele s Pavlem Štíchou zcela změnili trasy cyklomaratonu a místo na severní Plzeňsko zavedli bikery k Berounce, do přírodního parku Radeč a na kopec Brno – nejvyšší bod závodu. Dlouhou trasu (60 km) také pojmenovali
Z Plzně na Brno a zpět.

„Přálo nám počasí, což na poslední chvíli výrazně zvýšilo účast, ale přes drobné technické zádrhely proběhlo vše, jak má. Nikdo se nezranil a podle ohlasů se nové tratě líbily," bilancoval Pavel Štícha. „Potěšil nás nárůst počtu startujících dětí a vůbec, jak si všichni závod užívali," ocenil hlavní organizátor.

Co se svým týmem nemohl ovlivnit je zlomyslnost lidí. „Ačkoliv trať doznačujeme až v den závodu, stejně se našli nenechavci, kteří stihli značení převěsit nebo odstranit. Navíc před Druztovou se na cestách objevily čerstvé šipky z místní akce a svedly z tratě pár jezdců, bohužel z čela závodu. Což nás mrzí," zdůraznil Štícha.

Mezi zbloudilci byl i plzeňský vytrvalec Tomáš Kozák. „Zakufrovali jsme společně s Markem Švejnohou a Petrem Stehlíkem. Ztratili jsme možná devět minut. Snažil jsem se manko smazat, ale znovu jsem se ztratil a Marek mi ujel. Předstihl jsem ho až ve stoupání na Brno," říkal nakonec druhý muž kategorie Elite. Jen o 20 sekund dříve proťal cíl Tomáš Šrail z Kozolup.

„Byl přede mnou snad padesát metrů, ale už s tím nešlo nic dělat," uznal Kozák. „Ale jinak to byla super akce na pěkné trati," podotkl čtyřiačtyřicetileý vítěz nedávného závodu na 24 hodin v Jihlavě. Třetí v Elite skončil Švejnoha.

Jenže to už pár minut v cíli slavili bikeři z kategorie příchozích. Nejrychlejší z nich, bývalý kanoista Daniel Egermeier, zajel čas 2:16:50 hodiny. „O problémech kluků vpředu jsme nevěděli. Před Brnem nás jelo šest, v kopci jsem nastoupil a náskok jsem udržel," vyprávěl dvaatřicetiletý člen Prazdroje Plzeň. Nejstarší ze tří bratrů kanoistů (ještě Martin a Václav) už loď vyměnil za kolo.

„Na kole jezdím po práci s partou kamarárů. Docela mě to chytlo, ale že budu tak rychlý, to bylo i pro mě překvápko," usmíval se Daniel Egermaier.

Mezi ženami na dlouhé trati zvítězila Kateřina Charvátová z týmu AC Sparta. Šedesát kilometrů zvládla za 2:53:32 hodiny.

V závodě na 35 kilometrů se z prvenství radovali Luboš Karník (Pinkteam) a Jana Žídeková z Dýšiny.

Výsledky Aimtec Open Race
trať 60 km: muži Elite: 1. Šrail (Kozolupy) 2:21:03hod., 2. Kozák (Focus Rapiro) -20 s, 3. Švejnoha (Hepos MTB) -1:28,
muži příchozí: 1. D. Egermaier (Prazdroj Plzeň) 2:16:50, 2. Strieženec (Explosiw Bike) –28 s, 3. Homolka (Cyklotrenink.com) –33,5.
Ženy: 1. Charvátová (AC Sparta) 2:53:32, 2.Ostrčilová (Plzeň) –8:32, 3. Konopová (Author Team Stupno) -17:02.
Trať 35 km, muži: 1. Karník (Pinkteam) 1:11:56 hod., 2. Mentl (Kamnářství Mentl) –55 s, 3. R. Černý (Cyklo Atom) –1:12.
Ženy: 1. Žídeková (Dýšina) 1:32:36,2. Tějčková -1:36, 3. Bočková (Plzeň) –2:40.
Více na www.aarcha.cz.