V 17. minutě skóre zápasu otevřel plzeňský Michal Holý. O dvě minuty později vyrovnával Grbeša.
Na začátku druhé půle vrátil Interobalu vedení Jakub Mižár.

Sparta rozhodla mezi 25. a 29. minutou třemi góly. Vedení 4:2 udržela až do konce zápasu a postoupila do čtvrtfinále.
„Byl to stejný zápas jako v lize, musíme teď každý zápas odpracovat naplno směrem dozadu a to jsme splnili,“ nebyl po zápase přes porážku zklamaný trenér Interobalu David Frič.

„Bylo vidět, že jsme zapracovali na defenzivní části a výjezdech. Zápas rozhodla individuální kvalita hráčů Sparty,“ řekl na klubovém webu kouč Interobalu.

Jeho tým teď čeká další ligový zápas až 2. listopadu v Teplicích, dlouhou pauzu si zpestří 19. října přátelským duelem s Pinerolou Bratislava (hala Šťáhlavy, 14:00 hodin).

„Budeme nadále pracovat na defenzivní činnosti, máme teď dlouhý čas a musíme ho vynaložit maximálně efektivně, abychom dobré výkony se Spartou přetavili do bodového zisku v dalších utkáních,“ přeje si trenér Interobalu Plzeň David Frič.
Střelec druhého gólu Jakub Mižár přiznal, že Sparta byla lepší a nad síly Interobalu. „Snažili jsme se přidat na důrazu, což na ni poločas platilo. Pak jsme udělali individuální chyby a hráli pasivně v útoku, za to nás Sparta potrestala,“ měl jasno Mižár.

Osmifinále Českého poháru: Sparta Praha - SK Interobal Plzeň 4:2 (1:1).

Branky a nahrávky: 19. Grbeša (Novak), 25. Novak (Grbeša), 27. Drahovský (Novak), 29. Amrani (Novak) - 17. Holý (Vnuk), 21. Mižár (Křemen).

Plzeň: Bartůněk, Němec - Buchta, Vnuk, Slavík, Sláma, Abrham, Kasýk, Sklenář, Kovács, Holý, Mižár, Křemen, Künstner.