Ve finálové sérii extraligy, hrané na tři vítězné zápasy, prohrávají 1:2 a porážka by znamenala konec sezony a druhé místo.

„Jedeme do Karviné s cílem sérii vyrovnat, ale musíme se pořádně připravit. My jsme byli doma dlouho neporazitelní, to teď skončilo. Karviná doma měla v sezoně jednu porážku, třeba přijde druhá. A my pro to uděláme všechno. Máme zkušený tým, ještě se o titul popereme,“ slíbil trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Třetí zápas v Plzni ovládla Karviná vítězstvím 29:22. Západočeši selhávali v koncovce a kupili technické chyby. „Doufám, že už jsme si všechno špatné vybrali a ve středu vyhrajeme. Házíme domácí prohru za hlavu, ve středu nás čeká nový zápas. Mužstva jsou vyrovnaná. Těžko vymyslíme nové kombinace. Spíš musíme zažité kombinace zahrát precizněji, doma jsme dělali jednoduché chyby. Volili jsme špatná řešení a selhávali v koncovce,“ řekla plzeňská spojka Michal Tonar ml.

Trenér Karviné Marek Michalisko dnes očekává těžší zápas než v neděli. „Každé utkání je jiné a začíná se znovu od nuly. Plzeň teď musí, už nemá kam couvnout. Určitě bude hrát s maximálním nasazením a my musíme také. Musíme se připravit ještě lépe a dřít ještě více než dosud. To by mohlo vést ke kýženému cíli,“ uvedl Michalisko.

Spojka Slezanů Dominik Solák je přesvědčen, že stav 2:1 před domácím zápasem je ideální. „Hrajeme doma a potřebujeme ještě třetí vítězství. Mohu ale slíbit, že do toho dáme absolutně všechno. Chceme vyhrát i pro naše fanoušky,“ konstatoval reprezentační házenkář.

„Moc se na zápas na naší palubovce těším. Plná hala a bouřlivá kulisa nám pomůže k tomu, abychom obhájili titul. Bylo by super, kdyby se to ve středu podařilo. Dáme do toho všechno,“ dodal karvinský hráč Marek Monczka.

Čtvrtý duel začíná v 17.00 hodin a přímým přenosem ho vysílá ČT Sport.