Autory tohoto projektu, který má českou mládež vrátit k pravidelnému sportování, jsou olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle.

Na republikovém finále se představilo více než 600 žáků z pětatřiceti základních škol, kteří si účast vybojovali postupem z krajských kol. Plzeňský kraj reprezentovali žáci 11. ZŠ, Baarova ul. v Plzni a vítěze krajského kola ZŠ Zárečná Tachov. Závodilo se v deseti disciplínách a ve čtyřech věkových kategoriích podle ročníku narození (1999-2002). Výkony v jednotlivých disciplínách se bodovaly, jejich součet pak stanovil pořadí jednotlivců i celých družstev.

V Praze se na celorepublikovém finále lépe dařilo žákům z Plzně, jejichž osmičlenné družstvo skončilo na vynikajícím pátém místě. Rozhodně se neztratili ani mladí závodníci z Tachova, kteří skončili hned o tři příčky za nimi. Z jednotlivců se z žáků 11. ZŠ Plzeň nejlépe dařilo Tereze Schejbalové, která mezi dívkami roč. nar. 2000 vybojovala šesté místo ze šedesáti startujících. V chlapecké kategorii, roč. nar. 1999 skončil Matěj Jakubíček dvanáctý ze 126 účastníků.

„Konkurence v Praze byla obrovská, vždyť zde startovalo pětatřicet nejlepších škol ze dvanácti set, které se zúčastnily základních kol. Naši žáci ale finálovým kláním žili, už poslední prázdninový týden jsme se scházeli ve škole a trénovali. Tajně jsme doufali v umístění do patnáctého místa. Po prvním dnu jsme byli šestí, druhý den jsme si ještě o příčku polepšili. Myslím si, že to je pro nás obrovský úspěch," uvedl učitel tělesné výchovy Lukáš Královec, který své žáky na finále OVOV připravoval.

„Ve škole si dlouhodobě vedeme statistiku výkonů a žáci tak mají možnost stále porovnávat své výsledky. Hlavním cílem však je přivést děti k pravidelnému sportování," dodal.

Výsledky: 1. ZŠ Emila Zátopka Zlín 43832 bodů, 2. ZŠ Vyhlídka Valašské Meziříčí 43121, 3. ZŠ Heyrovského Chomutov 43056, 4. ZŠ Englišova Opava 42486, 5. 11. ZŠ Baarova Plzeň 41188, 6. ZŠ Štefcova Hradec Králové 41114, 7. ZŠ Seifertova Jihlava 41094, 8. ZŠ Zárečná Tachov 40786, 9. 2. ZŠ J. A. Komenského Milevsko 40780, 10. ZŠ Slovácká Břeclav 40039.