Basket Západ – Proton Zlín 62:51 (15:15, 27:25, 46:38). Domácí začali výborně a ve 4. minutě vedli 11:3, za další tři minuty však prohrávali 11:12 a první čtvrtina skončila nerozhodně. Střelci se neprobudili na obou stranách ani ve druhém dějství. Domácí sice vedli ve 14. i v 19. minutě o pět bodů, Zlín však vždy dokázal náskok snížit. Podobně vypadala hra i ve třetí čtvrtině. V jejím závěru ale domácí odskočili hostům na rozdíl osmi bodů, což bylo rozhodující.

Zlínu svitla v poslední čtvrtině ještě naděje po vyfaulování podkošového Kovandy, ale když jej následoval nejlepší hráč Moravanů Šimáček, síly se opět vyrovnaly. V nervózním závěru si už domácí dvanáctou výhru v základní části ohlídali. V souboji, kde zklamali střelci, rozhodl lepší doskok Basketu Západ.

Nejlepší střelci: Kubizňák 12/2, Palatinus 12, Modr 11/1, Kovanda 10, Jiří Blacký 8, Pešek 6 – Šimáček 15, Panáček 11/3. Fauly 22:19, trojky 3:7, trestné hody 16/7:25/14. Rozhodčí: Heinrich, Šmíd. Diváků: 200.

Basket Západ – UP Olomouc 79:86 (16:24, 45:47, 61:55). Předposlední tým soutěže domácí zaskočil velice pohyblivou zónovou obranou, se kterou si Basket Západ v úvodu neporadil. Hosté šli do osmibodového trháku. Domácí nevarovaly ani dvě trojky Rubeckého v 11. minutě a vedení Olomouce o deset bodů.

Profesorská hra Západu však přesto přinesla postupné srovnávání skóre. Ve třetí čtvrtině přišly koše Kubizňáka a Modra a zdálo se, že domácí definitivně zlomí odpor houževnatých soků. Basket Západ ve 26. minutě vedl o sedm bodů, ale ani to nestačilo. Bojovní hosté dvě minuty před koncem vyrovnali na 76:76, o minutu později už vedli 79:78 a v závěru unavenější domácí udolali.

Nejlepší střelci: Modr 21/3, Kovanda 19, Kubizňák 14/3, Palatinus 11, Jiří Blacký 9. Fauly 23:25, trojky 5:10, trestné hody 32:21:31/20, rozhodčí Heinrich, Šmíd.