Posledních půl roku strávil Terzić v rumunském týmu Potaissa Turda, kde však v zimě rozvázal smlouvu, a byl tak volným hráčem.

„Hledal jsem tým a můj agent přišel s tím, že v Česku je mužstvo, které je v tamní extralize první a má velmi mladý tým. Myslím si, že tady mohu udělat další výkonnostní vzestup, když budu dobře trénovat,“ řekl po středečním - druhém tréninku v Plzni Terzić.

Před příchodem na západ Čech neměl o Talentu žádné informace. „Hrál jsem v mnoha zemích – v Německu, Makedonii, Portugalsku a v Rumunsku, ale nikdy v Čechách. Věděl jsem pouze, že v tuzemské extralize jsou dva nebo tři dobré týmy. Jsem rád, že tady mohu být,“ uvedl házenkář, který vyhrál s Hamburkem Ligu mistrů.

Plzeň -  Stefan TerezičZdroj: Deník / Daniel Beran

Z Rumunska odešel kvůli nespokojenosti s herním vytížením. „Nebyl jsem tam šťastný. Chtěl jsem hrát více a cítit důvěru trenéra. Proto jsem se rozhodl hledat klub, v němž bych nastupoval častěji, aby to pro mě bylo lepší,“ vysvětlil Terzić.

„Líbí se mi systém a nastavení Talentu. Intenzivně se trénuje, což je pro mě velice dobré, abych znovu získal sebevědomí. Noví spoluhráči jsou úžasní, trenér je skvělý; mluvím s ním německy, takže nemám problémy s komunikací. Máme tu skvělé podmínky pro rehabilitaci, saunu, masáže. Myslím si, že jsem udělal správný krok,“ popsal dojmy házenkářský světoběžník.

Za plzeňský Talent válí Terzičův krajan Milan Ivančev. „Známe se. Před přestupem jsem se ho ptal na Plzeň a mluvil jen v superlativech. Pár metrů od tréninkové haly je hala, kde se hrají zápasy. Město je krásné, vyhovuje mi, že není tak velké jako Hamburk, Lisabon nebo Skopje, kde jsem v minulosti hrál. Rychle se dostanu tam, kam potřebuji. Jsem nadšený,“ přiznala posila Talentu Stefan Terzić.