A co je hlavním důvodem předčasného opuštění třetí nejvyšší domácí soutěže? „K tomuto kroku se výbor oddílu rozhodl na základě pečlivého zvážení situace, která v družstvu nastala. Hráčský kádr dlouhodobě ignoroval svoje závazky vůči oddílu a soutěži, jakou je druhá liga,“ vysvětloval člen výkonného výboru plzeňského klubu Vojtěch Šik.

„Nezodpovědný přístup k účasti v tréninkovém procesu, ale i na zápasech se přes opakované jednání s vedením oddílu nezlepšil. Rovněž tak se na chodu družstva negativně projevovala absence vnitřní komunikace mezi jeho jednotlivými členy. Požadavky a nároky hráčů byly na úrovni profesionálního družstva, plnění základních povinností však zcela chybělo,“ dodal Šik.

Hlavní opory pátého celku podzimní části soutěže ovšem prozatím ve druhé lize zůstávají. I když v jiném dresu. „Michal Uhlář, Jakub Florián a Michal Nezbeda posílí Sokol Košutka a pár hráčů vypomůže C týmu v nižší soutěži. Ostatní hráči mají možnost hledat si angažmá v jiných klubech,“ upřesnil Zoubek.

Lokomotiva Plzeň B

  • Podzimní bilance
  • 5. místo
  • 11 bodů, 4 vítězství, 3 remízy, 4 prohry, skóre 270:288
  • Nejlepší střelci: Michal Uhlář 56 branek, Jakub Florián 39, Marek Klekner a Ondřej Křížek 21, Michal Nezbeda 20, Zdeněk Koranda 16, Michal Šalom 14. (pozn.: Tým se před začátkem jarní části z druhé ligy odhlásil)