Předposledním dílem žákovských závodů Sparta-cycling junior race bylo kritérium na 13 km na oválu v areálu Rapidu v Plzni-Doubravce.

Závod třiceti registrovaných žáků ovládla opět nadějná závodnice Kristýna Burlová z oddílu COPR Přeštice se ziskem 7 bodů před Janem Vondráčkem z CK Příbram, kterému se podařilo dva okruhy před cílem samostatně uniknout z pelotonu a bodově se dotáhnout na Burlovou. Přeštická závodnice však nezaváhala a v posledním bodování si připsala body a své vítězství uhájila. Třetí dojela Nikol Soustružníková z MS Bike Academy.

Posledním dílem série bude závod na horských kolech na 30 km dlouhé trati v rámci Tour de Brdy MTB maratonu. Závod se koná 1. října (start ve 13 hodin) ve Strašicích na Rokycansku a je vypsán pro všechny kategorie od dětí po veterány.

Sparta-cycling junior race – ml. a st. žactvo (12 okruhů, čas vítěze 20:15, 30 startujících): 1. Burlová (COPR Přeštice) 7 bodů, 2. Vondráček (CK Příbram Fany Gastro) 6, 3. Soustružníková (MS Bike Academy racing) 3, 4. Kamien (BC M. Touškov) 3, 5. Kerl 1, 6. Rubáš (oba Author team Stupno) 1, 7. Spěšná 1, 8. Krula (oba MS Bike Academy), 9. Choc (Author team Stupno), 10. Foltýnová (BC M. Touškov).