Jestliže pátek a sobotní dopoledne jsou vyhrazeny závodům dětí, následně se do boje pustí dospělí, profesionálové, ale i triatlonoví nadšenci z řad veřejnosti.

Čeká je souboj v disciplíně Xterra, terénním triatlonu na tratích 500 metrů plavání, 25 kilometrů jízdy na horském kole a pět kilometrů běhu.

Největším favoritem závodu mužů je zkušený karlovarský borec Jan Kubíček. Ale ani v dalších kategoriích nejsou Západočeši bez šancí. Naděje na medailové umístění si dělá Jana Brantlová.

„Jde o můj první triatlon v sezoně, takže nevím, co od sebe mohu čekat. Navíc mám zkouškové období, takže do tréninku musím vtěsnat i učení. Rozhodně ale budu bojovat,“ prohlásila jednadvacetiletá vysokoškolačka.

„Tratě u Boleváku sice znám, často tu trénujeme, ale na biku toho nemám zase tolik najeto. I tak se těším, protože závodit doma je vždycky fajn,“ uvedla Brantlová.

Jen nedávno se blýskla druhým místem na Krušnomanu, což je kombinace 5 km běh – 80 km cyklistika a 15 km běh, to vše v Krušných horách. „Na Krušnomana mě vyhecovala trenérka Eva Nováková a nic těžšího jsem zatím neabsolvovala,“ svěřila se členka Velosportu Domažlice a triatlonové akademie, jejíž hlavní doménou je olympijský triatlon.

Zkusit potrápit favorizovaného Kubíčka mohl 23letý Jan Majer. Další talent z akademie Jana Řehuly, který loni v Plzni terénní triatlon vyhrál. Jenže se pere se zdravotními problémy. „Mám zánět achilovky, a proto nastoupím jen do závodu štafet na plavání,“ oznámil Majer. „Zatím je přihlášeno 62 štafet, jede se o deset tisíc korun, tak to bude hodně prestižní souboj,“ zdůraznil.

Hlavní závod startuje u Boleváku v sobotu ve 13.00 hod. Více na www.plzensky triatlon.cz.