Po úvodních dvou kolech nadstavbové části, kdy Plzeň hostila Ostravou a Levice, měla soutěž přestávku vyplněnou závěrečnými boji v Českém poháru. Finišovat se bude ostře, většinou v tempu dvou utkání týdně.

„Do pondělního tréninku se kromě dlouhodobě zraněného Pavla Frány zapojili všichni hráči, tedy i včetně Michala Norwy. I on by snad měl do utkání zasáhnout,“ naznačil Dominik Feštr.

Během třináctidenní pauzy se snažili Plzeňané zapracovat i na fyzické kondici. „Byla to poslední přestávka v soutěži, teď už půjdou zápasy rychle za sebou,“ poznamenal Feštr. Kouč Lokomotivy si uvědomuje, že jeho tým bude v roli mírného favorita. „Přece jen jsme v tabulce před Opavou, navíc hrajeme doma. A na vlastní palubovce by měla být povinnost vyhrávat,“ dodal.

Ve dvou vzájemných zápasech této sezony pokaždé uspěli domácí: v devátém kole Plzeň 81:65, ve dvaadvacátém Slezané 80:68.

I proto to dnes večer bude boj kdo s koho. „Opava nehraje špatně, jenom venku nemá úplně nejlepší výsledky. Uvidíme, v jakém budou rozpoložení. Porážka by pro soupeře totiž znamenala už velkou ztrátu, je to pro ně poslední šance, jak se udržet ve hře,“ ví trenér.

Jenže jeho svěřenci jsou v podobné situaci. „Pokud ještě chceme pomýšlet na desátou příčku, je naším jasným úkolem výhra,“ zdůraznil.

Opavský celek hraje trochu netypicky delší časové úseky se zónovou obranou. „A ta je navíc hodně agresivní a jde o to, jak se s ní vyrovnáme. Hlavními tahouny Opavy jsou Šiřina, Klečka, Blažek a Dokoupil. Ale spíše půjde o to, aby se nechytil někdo jiný. Jako třeba v utkání v Opavě, kde zápas zlomil dvěma trojkami Strnisko,“ upozorňuje Dominik Feštr.

Zápas začíná už v 18 hodin. V sobotu čeká Lokomotivu klání v Bratislavě s Interem a za týden hostí Ústí n. Labem.