Záchranu přinesla Plzni i porážka

PLZEŇ - I přes porážku 1:2 s Habešovnou v posledním kole základní části se hokejbalisté Škody Plzeň nakonec v extralize zachránili.

1.4.2008

Útočník hokejového Lasselsbergeru Plzeň Michal Důras (v popředí) si závěr sezony zpestřil třemi zápasy v dresu hokejbalové Škody. V tom posledním proti Habešovně si připsal i jednu brankuFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Díky remíze Karviné v Letohradu se totiž udrželi na desáté příčce. „I ostatní výsledky nám nahrávaly, v případě vítězství bychom šli do play off. Bohužel, je to velká škoda,“ litoval promarněné šance na postup do nejlepší osmičky trenér Škody Zdeněk Pata.

Plzeň nad vítězem základní části vedla od 3. minuty, o chvíli později mohla zvýšit z přesilovky pět na tři. To se jí ale nepovedlo. „To byl jeden ze zlomových okamžiků. Začátek utkání byl z naší strany hodně nervózní a to se projevilo,“ poznamenal plzeňský kouč.

Škoda náskok dlouho držela, Boleslav vyrovnala až v poslední třetině v přesilovce, o půl minuty později přidala šťastný druhý gól. „Ten jsem si tam snad srazil i sám. Ale záchrana byla naším cílem a ten jsme splnili,“ řekl plzeňský brankář Jan Donauschachtl.

K play off Plzeňanům chybělo hodně málo. „Jenže to není jen o jednom zápasu. Nevyšel nám začátek podzimu a pak už se to špatně dohánělo,“ dodal dvaatřicetiletý gólman.

„Odehráli jsme dobré utkání, škoda byla pětiminutového vyloučení, to nám vzalo hodně sil. Na třetí třetině se však podepsali rozhodčí. Fauly byly na obou stranách, ale oni to pískali jednostranně v náš neprospěch,“ dodal ještě Pata.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.