Na republikovém mistrovství žen doběhla třetí na trati 400 metrů časem 53,77 vteřin, čímž si vytvořila osobní rekord. Následovalo halové mistrovství světa v anglickém Birminghamu, kde s českou čtvrtkařskou štafetou skončila sedmá. Parádní vstup do sezony.

„Začátek roku vyšel nad moje očekávání. Halová sezona se nádherně povedla,“ bilancuje Tereza Petržilková.

Do venkovní sezony proto vstupovala s velkými ambicemi. Jenže. „Po halové sezoně jsem čekala, že se i venku posunu dál, ale nepovedlo se. Zůstala jsem na určitých časech a už to nešlo nahoru ani dolů,“ říká pětadvacetiletá atletka plzeňské Škody.

Venku už se jí nepovedlo zopakovat čtvrtku pod 54 vteřin. „Pokud jde o umístění, tak to bylo spíš trochu zklamání. Na mistrovství republiky jsem skončila čtvrtá, se štafetou na 400 metrů jsme byly také čtvrté a ve finále extraligy družstev náš tým AK Škoda Plzeň skončil pátý, ale do předposlední disciplíny jsme se držely na třetím místě,“ mrzí Petržilkovou.

Po halovém světovém šampionátu si brousila zuby na venkovní mistrovství Evropy v Berlíně. Česká štafeta žen na 400 metrů se na něj bohužel nedostala. „Pro mě to bylo velké zklamání. Pro některé moje kolegyně z reprezentační štafety nikoliv, protože se jim povedl individuální limit. Na začátku sezony jsme měly sedmý nebo osmý nejlepší čas v Evropě, což nám stačilo na účast v Berlíně. Bohužel ale v průběhu sezony ostatní státy svoje časy vylepšovaly, čímž nás dostaly až na první nebo druhou nepostupovou příčku. Dozvěděla jsem se to před rozběhem na mistrovství ČR. Byla jsem z toho trochu rozhozená, protože už byl týden po uzávěrce limitů pro štafety na mistrovství Evropy. Možná stačilo v létě uspořádat nějaký reprezentační závod, v němž bychom mohly vylepšit čas a dostat se do Berlína,“ vysvětluje.

Sedmé místo z halového světového šampionátu považuje za solidní výsledek. „Pro mě to byla první velká akce. Předtím jsem startovala jen na mistrovství Evropy družstev v Lille. V Anglii jsem sice nepředvedla svoje maximum, ale výkon byl obstojný,“ vzpomíná Tereza Petržilková.