Na republikovém mistrovství žen doběhla třetí na trati 400 metrů časem 53,77 vteřin, čímž si vytvořila osobní rekord. Následovalo halové mistrovství světa v anglickém Birminghamu, kde s českou čtvrtkařskou štafetou skončila sedmá. Parádní vstup do sezony.

„Začátek roku vyšel nad moje očekávání. Halová sezona se nádherně povedla,“ bilancuje Tereza Petržilková.

Do venkovní sezony proto vstupovala s velkými ambicemi. Jenže. „Po halové sezoně jsem čekala, že se i venku posunu dál, ale nepovedlo se. Zůstala jsem na určitých časech a už to nešlo nahoru ani dolů,“ říká pětadvacetiletá atletka plzeňské Škody.

Venku už se jí nepovedlo zopakovat čtvrtku pod 54 vteřin. „Pokud jde o umístění, tak to bylo spíš trochu zklamání. Na mistrovství republiky jsem skončila čtvrtá, se štafetou na 400 metrů jsme byly také čtvrté a ve finále extraligy družstev náš tým AK Škoda Plzeň skončil pátý, ale do předposlední disciplíny jsme se držely na třetím místě,“ mrzí Petržilkovou.

Ilustrační foto.
Plzeň se připojila k síti eduroam

Po halovém světovém šampionátu si brousila zuby na venkovní mistrovství Evropy v Berlíně. Česká štafeta žen na 400 metrů se na něj bohužel nedostala. „Pro mě to bylo velké zklamání. Pro některé moje kolegyně z reprezentační štafety nikoliv, protože se jim povedl individuální limit. Na začátku sezony jsme měly sedmý nebo osmý nejlepší čas v Evropě, což nám stačilo na účast v Berlíně. Bohužel ale v průběhu sezony ostatní státy svoje časy vylepšovaly, čímž nás dostaly až na první nebo druhou nepostupovou příčku. Dozvěděla jsem se to před rozběhem na mistrovství ČR. Byla jsem z toho trochu rozhozená, protože už byl týden po uzávěrce limitů pro štafety na mistrovství Evropy. Možná stačilo v létě uspořádat nějaký reprezentační závod, v němž bychom mohly vylepšit čas a dostat se do Berlína,“ vysvětluje.

Sedmé místo z halového světového šampionátu považuje za solidní výsledek. „Pro mě to byla první velká akce. Předtím jsem startovala jen na mistrovství Evropy družstev v Lille. V Anglii jsem sice nepředvedla svoje maximum, ale výkon byl obstojný,“ vzpomíná Tereza Petržilková.

Ilustrační foto
Svezte se tříkrálovým parním vlakem