O první ligové body soupeřili mj. cyklokrosový reprezentant Radomír Šimůnek, nestárnoucí Milan Kadlec z pražské Dukly nebo skvělý biker Ondřej Cink.

Start v Plzni si nenechal ujít ani bronzový olympionik a nyní šéftrenér české triatlonové reprezentace Jan Řehula. Na stupně vítězů ale stoupali jiní.

Zahajovací podnik ovládl s přehledem Tomáš Medek z ambiciózního týmu Puskinak.cz před stájovým kolegou Janem Dostálem a šestinásobným vítězem ligy Jiřím Nesvedou ze Sparty. Čtvrtý skončil další sparťan a obhájce prvenství Tomáš Holub.

Cyklisté se v chladném počasí drželi dlouho pohromadě, což vyhovovalo překvapení jara Medkovi. Vyhrál tři bodované spurty, ujal se vedení a už první místo nepustil. „Kluci z týmu odvedli dobrou práci a mně se v koncovkách dařilo," těšilo v cíli vítěze.

Komplikace pro rychlíka z jihu Čech přišla jen po 20 kilometrech boje, kdy se peloton vinou pádu rozdělil a vpředu kroužila s náskokem devítičlenná skupina.

Tu táhl ligový premiant z roku 2012 Martin Boubal (CK Příbram), v čelní skupině byl i Holub, ale Medek ne. Jezdci týmu Puskinak.cz však zvýšili tempo a po šesti okruzích byli uprchlíci dostiženi. Poslední dvojnásobně bodovaný spurt pak vyhrál Dostál a poskočil na druhé místo pořadí.

Nejaktivnějším jezdcem se stal Jan Svorada, syn slavného spurtera Jána Svorady (Puskinak.cz). Ženám kralovala Božena Kučerová (NejlevnejsiPneu Cycling), závod juniorů vyhrál Daniel Babor (Kovo Praha) a kategorii Masters pro jezdce nad 45 let Petr Prokeš (Sweep Cycling).

Série pokračuje v Plzni ve středu 15. dubna.