Česká jednička obdržela zvláštní pozvání na KPMG Women's PGA Championship, který se hraje v Sammamish u Seattlu.

„Zúčastnit se dámské PGA a rovnou kategorie major je pro mě pocta, splnění jednoho snu. V Americe jsem toho zatím moc nenahrála, a i přes mé zkušenosti z Ladies European Tour půjde o úplně jiný turnaj, v nejtěžší možné konkurenci. Už teď se ale těším," řekla Spilková v Plzni-Dýšině po exhibici se severoirským profesionálem a trojnásobným vítězem majoru Padraigem Harringtonem.

K tomu stihla přidat i cvičné kolo.

Jednadvacetiletá golfistka bude hned po návratu z Ameriky největší českou nadějí při Tipsport Golf Masters, turnaji z prestižní série Ladies European Tour (LET), který se u Plzně koná od 17. do 19. června. „Hřiště je necelých čtrnáct dní před turnajem ve skvělém stavu. Greeny pěkně rolují a já doufám, že při turnaji budou ještě rychlejší," uvedla Spilková, která by se i v Dýšině měla utkat s hvěznou konkurencí.

Tipsport Golf Masters se zúčastní 25 vítězek některého z turnajů LET, devět hráček z aktuálního top 15 série a zároveň jde o poslední nominační turnaj pro olympiádu v Riu.

A tam by Spilková nechtěla chybět.

V žebříčku zatím drží 41. pozici a premiéru golfu na hrách okusí šedesátka hráček. „Olympiáda je silné téma a já bych v Riu chtěla startovat. K tomu chybí krůček a ráda bych ho v Plzni udělala," říkala sympatická brunetka.

„Teď mám před sebou ale start v Americe," podotkla. A s jakými ambicemi letěla za oceán? „Hrát pěkný golf. I když mě čeká dlouhé a nesmírně těžké hřiště, tak chci bojovat o co nejlepší výsledek. Ale pak se těším do Plzně. Přece jen tu budu mít víc šancí na birdíky a věřím, že si s fanoušky turnaj užiju," vzkázala.

Tipsport Golf Masters zahájí Klára Spilková v pátek 17. června v 8.30 hodin na jamce číslo 10.

Do turnaje zasáhne i plzeňská profesionálka Eva Koželuhová.