„Závod se znovu pojede podle cykloturistické mapy s vyznačenými kontrolami, kterou závodníci dostanou při prezentaci. Kontroly letos zavedou bikery do atraktivního předhůří Brd a ukáží jim i méně známá místa Plzeňska,“ říká hlavní organizátor Martin Vít z Radyně bike teamu. „Kontroly mají různou bodovou hodnotu a je pouze na závodnících, jakou postupovou strategii zvolí. Úkolem je v časovém limitu nasbírat co nejvíce bodů,“ připomíná.

Vzhledem k zimnímu období budou kontroly umístěny poblíž zpevněných cest. Průjezdy kontrolami se budou na účastnickou kartu značit kleštičkami.

Sám Vít absolvuje ultramaratony, v nichž bikeři projíždějí neznámou krajinou bez odpočinku, spánku a jídla několik dní. Proti tomu je Radoušovou bloudění příjemným zpestřením víkendu.

Délka závodu je kolem 50 kilometrů a časový limit je 3,5 hodiny.

Loňský ročník přitáhl na start 62 bikerů. Hned desítka mužů posbírala maximum 230 bodů, a vítěze tak určil až čas. Nejrychlejší byl Martin Šteňha z Prahy, který objel kotroly za 2:50:25 hodiny, o dvě a půl minuty rychleji než druhý Michal Kantner ze Starého Plzence. Mezi ženami zvítězila Alexandra Váchalová z Losiné.

Start a cíl třetího Radoušova bloudění bude v restauraci Pod Lesem. První závodník odstartuje v 10.30 hod. Podrobnosti a přihlášky najdete na webu akce http://www.radynebike.cz/RadousovoBloudeni.