Stačí sebrat odvahu a přijít na start u Boleveckého rybníka, kde Řehula chystá znovu dvoudenní seriál závodů v atraktivní kombinaci plavání, cyklistiky a běhu.

Tentokrát v terénní podobě, kdy účastníci absolvují cyklistickou část místo na silnici na přírodní trati v sedlech horských kol.

„Sestavili jsme program, který má za cíl nabídnout znovu každému vhodnou aktivitu spojenou s triatlonem,“ sdělil hlavní organizátor Řehula, držitel olympijského bronzu ze Sydney a nyní šéftrenér české reprezentace.
Pátek je věnován dětem.

Dopoledne se utkají žáci základních škol v aquatlonu (plavání a běh). Odpoledne následují závody Slavata triatlon tour pro děti z dětských domovů.

Mládež zahájí i sobotní dění, určené už výhradně triatlonu. Na závody mladých naváže hlavní Triatlon Plzeň. Odehraje se na tratích 400 metrů plavání, 20 km na horském kole a běhu na 4,5 km. Stejná trať je připravena i pro účastníky souboje tříčlenných štafet (každý člen absolvuje vždy jednu z disciplín). „Tratě nejsou náročné a zvládnout by je měli i začátečníci, kteří se trochu hýbají,“ zve na start Jan Řehula.

Více na www.triatlonplzen.cz.