Štafeta mladých plavců v kategorii žáků vytvořila dva nové české rekordy. Polohovým způsobem, kdy pravidelně střídali všechny čtyři plavecké způsoby, motýl, znak, prsa a kraul, uplavala vzdálenost 100 kilometrů za 36 hodin a 46 minut.Při mezičase za 24 hodin vytvořili plavci druhý český rekord, když zdolali za 24 hodin 66 kilometrů a 625 metrů.Kromě jediného plavce, který se plavání věnuje závodně, byli všichni ostatní ve štafetě výhradně amatéři.

Na vytvoření českého rekordu se podíleli Adam Kotlan, Kateřina Tolarová, Barbora Suchá, Nikola Procházková , Adéla Humlová, Michal Bělík, Lenka Šašková, Michaela Kartýsková, Anna Lizcová, Jan Liška.

V plavání jednotlivců pak byly vytvořeny rekordy fyzicky nejtěžším a nejnáročnějším plaveckým způsobem motýl.V kategorii juniorů se Dora Andrlíková stala nejrychlejší českou plavkyní na trati 5 kilometrů. Tuto vzdálenost zdolala za 2 hodiny a 14 minut.Nejmladším plavcem, který kdy uplaval 10 kilometrů motýlem, byl v kategorii žáků třináctiletý Adam Kotlan. Ten zvládl trať za 3 hodiny a 25 minut. Druhý rekord zaplaval při mezičase na pětikilometrové vzdálenosti, kterou zdolal za 1 hodinu a 44 minut.

Michal Bílek se svým asistentem Pavlem Horváthem sleduje hru svých svěřenců.
Plzeňského kouče Bílka mrzela nízká efektivita viktoriánů a nevyloučil změny

Nejmladší plavkyní, která kdy uplavala motýlem 10 kilometrů, se stala v kategorii žákyň třináctiletá rekreační plavkyně Kateřina Tolarová. Ta zvládla úsek za 4 hodiny a 13 minut. Druhý rekord zaznamenala při mezičase na 5 kilometrů. Ty pokořila za 2 hodiny a 2 minuty.

Zajímavostí je, že závodní plavci plavou při závodech plaveckým způsobem motýl pouze vzdálenosti 50, 100 či 200 metrů. Deset kilometrů motýlem zvládl i Jiří Řezáč, který vytvořil český rekord v kategorii dospělých v čase 2 hodiny a 50 minut.Všechny rekordy byly vytvořeny v bazénu sportovního klubu Radbuza Plzeň.

Spoluautor: Jiří Řezáč

Z podzimu ČFL: Vltavín - Viktoria Plzeň B (červenomodří).
Po debaklu přišla vysoká výhra. Trenér chválil jednotlivce i týmovou součinnost